Jooksmine 03.09.2023

Jaansoni kahe silla jooksul langes 15 aasta vanune Eesti rekord

Jüri Jaansoni kahe silla jooksul toimusid ka tänavused Eesti meistrivõistlused 10 km maanteejooksus. Kuna rajal on ka kõikidele nõuetele vastav rajapass andis see võimaluse rünnata uusi isiklikke rekordeid, kui ka Eesti tippmarke.

Eesti meistriks tuli Pärnus toimunud jooksuüritusel Leonid Latsepov. Latsepovi minek oli võimas, lõpujoone ületas ta ajaga 30.18, mis oli lähimate konkurentide tulemustest kolmveerand minuti võrra parem aeg. Teise koha pälvis Jaansoni kahe silla jooksul Kenny Kivikas, kelle lõpuajaks märgiti 31.02. Sellest tulemusest on mees tänavu küll mõne sekundi võrra kiiremgi olnud, Ülemiste ööjooksul oli tema 10 km ajaks nimelt 30.56.

Kolmanda koha pälvinud noor Morten Siht püstitas tulemusega 31.30 aga uue Eesti juunioride rekordi 10 km maanteejooksus. Varasem tippmark oli EKJL andmetel püstitatud 15 aastat tagasi, 2008.a. Keio Kitse poolt ja oli 32.25. Seega sai juunioride rekordist kärbitud pea minut!

Esikuuikusse mahtusid Pärnus veel Karel Hussar (31.50), Deniss Šalkauskas (31.56) ja Olavi Allase (32.10).

Naistest tuli Eesti meistriks 10 km distantsil Laura Maasik ning temagi edumaa lähimate jälitajate ees oli muljetavaldav. Maasik ületas lõpujoone ajaga 34.35, mis Marathon100 andmetel on ka tema uus isiklik rekord.

Teise koha saanud Helen Bell jäi võitjast maha pooleteise minutiga, tulemus 36.05 andis ka EMV hõbemedali. Pronksmedali teenis tasavägises lõpuheitluses peale jäänud Liis Grete Arro (36.22). Vaid sekundiga jäi Arrost maha Kaisa Kukk, kes edestas omakorda kolme sekundiga Jekaterina Patjukki. Esikuuiku lõpetas Pille Hinn.

Kokku asus 10 km jooksudistantsile starti 1131 osavõtjat, sama pika kõnniraja tegid läbi ligi 200 osavõtjat. Sellele numbrile lisanduvad veel lastejooksudel ning virtuaaljooksul startinud.

Kõiki Jaansoni kahe silla jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Jooksudistants

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang ürituse korralduse kohta. Tagasisidet saad anda kuni reede, 8. septembrini. Aasta lõpus selgitatakse jooksjate tagasiside alusel 2023.a. parimad jooksuüritused.