Jooksmine 06.04.2019

Janar Juhkovilt Milano maratonil uus isiklik rekord ning hooaja edetabeli teine tulemus!

Aprilli esimesel nädalavahetusel stardib mitmete suurte võistlustega Euroopa maratonihooaeg – kavas on nii Rotterdami, Rooma, Milano, Viini, Hannoveri, kui mitmed teised maratonid.

Milano maratonil oli stardis ka mitmeid tugevaid Eesti jooksjaid, neist parima tulemusega lõpetas uue isikliku rekordi püstitanud Janar Juhkov.

Juhkovi tulemuseks täna Milanos 2:37:36.  Selle tulemusega sai Janar Milano maratonil 37. koha.

Janar Juhkovi senine rekord oli mullu Tallinna maratonil joostud 2:46:04 ehk rekord paranes ligi kümne minutiga! Mulluses maratoniedetabelis oleks Juhkovi tänane tulemus andnud koha esikümnes, kuid tänavuses edetabelis viib see Janari Tiidrek Nurme järel teisele positsioonile.

Maratoni võitis Keenia jooksja Ekiru Titus tulemusega 2:04:46.

Vaid nädalapäevad tagasi võitis Janar Juhkov Portugalis, Faros toimunud 10,5 km jooksu ning mõni nädal varem Lissabonis joostud 1:15:14-ga hoiab ta 2019.a. poolmaratoni edetabelis hetkel neljandat kohta.

Milano maratonil näitasid ka teised Eesti jooksjad väga häid tulemusi. Alvar Viikmäe, kes esimestel kilomeetritel Janariga samas tempos jooksis, lõpetas samuti uue isikliku rekordiga 2:48:30 115. kohal.  Ka Peep Jalakas parandas oma senist isiklikku rekordit ligi kümne minutiga, tulemuseks 2:50:53.

Kõiki Milano maratonil startinud eestlaste tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit. Vaata ka Hannoveri maratonil jooksnud eestlaste tulemusi.