Jooksmine 17.04.2022

Janeki maraton pakkus kolmandat aastat järjest päikesepaistet, kuigi sel korral . . .

Marathon100 eestvedaja, Janeki nimeline maraton toimus tänavu kolmandat korda ning traditsioonidest peeti ka sel aastal kinni: ainukesed pilved olid auhinnapjedestaalil ning päike rõõmustas jooksjad esimesest stardist viimase finišeerijani. Päike oli sel korral täiesti omal kohal, sest külm põhjatuul muutis 5-6 kraadise sooja märksa jahedamaks.

Ent kevadine jahedus sobib jooksmiseks hästi ning seda näitas ka maratoni võitnud Ahti Nuga. Paari künka ja sillaületusega raja läbis Ahti selgi korral uue isikliku rekordiga. Kui mullu tõi Janeki maratonil võidu aeg 2.59.57, siis tänavu läbis mees sama raja 10 minutit kiiremini, tulemusega 2.49.34.

Teise koha pälvis maratonis Saaremaa mees Anti Toplaan, tulemuseks 3.11.56. Mõned kilomeetrid enne lõppu Toplaanega samas rütmis jooksnud Allan-Peeter Jaaska teenis kolmanda koha (3.14.38).

Naistest tegi üle 18 kuu oma esimese maratonistardi Klarika Kuusk ning ei leppinud loomulikult vähemaga esikohast. Võit tuli ajaga 3.25.45.

Teise koha saavutas naistest Siiri Pilt (3.52.45) ning kolmanda Ulvi Lond (4.25.21).

Oma 250nda maratonistardi tegi laupäeval Ergo Meier. Müts maha!

Poolmaratonis näitas head võistluskiirust Sander Jürs, kes läbis künkliku raja tulemusega 1.19.43. Tegemist oli Sandri esimese poolmaratoni enam kui nelja aasta pikkuse pausi järel. Teise koha, täpselt nagu mulluselgi võistlusel, pälvis Aaro Tiiksaar (1.20.54). Kolmas oli Aleksandr Nikiforov (1.25.46).

Naistest pälvisid kaks paremat kohta Eesmärgiks Tallinna maraton projekti osalenud-osalevad jooksjad. Mullu projektitiimi kuulunud Eva-Maria Vaher võttis võidu (1.49.08) ning tänavu samasse tiimi kuulunud Maarja Piibeleht oli teine (1.57.39). Poolmaratoni kolmanda koha sai Helene Kupp (2.02.05).

Sel korral esimest korda võistlusprogrammi kuulunud 50 km distantsil oli mõnevõrra ootamatult parim Janek Oblikas (4.44.15), teise koha sai Robert Tiismus (5.00.53). Kolmandana lõpetas parim naine, Piret Saar-Reismaa (5.33.38).

Kokku sai Janeki maratonil tulemuse kirja 123 osavõtjat (ajavõtuteenus Championchip Eesti) ning võistluse tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit:

Maraton:

Poolmaraton:

Korraldajat rõõmustasid vaatamata külmale ilmale starti tulnud ja rajale läinud naeratava näoga osavõtjad! Selleks, et kõik osavõtjad saaks oma tulemuse kirja, pikendasime ka Janeki maratoni virtuaaljooksu kestust 30. aprillini.

Järgmine Janeki maraton toimub 15.04.2023 ning registreerimine koos soodsate varajase registreerija hindadega on avatud kuni 20.04.

Kui sa olid ise Janeki maratonist osa võtmas, palun anna korraldajatele ka tagasisidet. Oodatud on nii numbrilised hinnangud, kui kommentaarid. Tagasisidet ootame kuni reedeni, 22.04.

Korraldaja tänab kõiki osavõtjaid ja abilisi ning toetajaid. Värskendav Radenska mineraalvesi pärines firmast eFood ning maratoni võitjate auhinnad, Nike Pegasus jooksutossud firmast Jalajälg.