Jooksmine 16.07.2021

Jooks ümber Pühajärve, jooksjate tagasiside 2021

Rahvajooksude korraldusele on viimasel ajal päris suured kivid ette veeretatud. Esiteks, koroona-aeg lõi sassi võistluskalendri, kuhjas kokku jooksuvõistlusi ning muutis eestlaste liikumisharjumusi. Teiseks, palavus! Ükski korraldaja ei taha rahvajooksul näha kuumusest nõrkevaid jooksjaid, mistõttu joogipunktide lisandumine ning kastmispunktide tekitamine rajale on sel suvel kohustuslikuks osutunud.

Ent ilmaga on nii korraldajad kui jooksjad ilusti toime tulnud, tuldi ka Pühajärve jooksul. Suur osa sellele jooksule antud tagasisidestki puudutas jahutust, oli neid, kes sellega rahule jäid ja oli neid, kes sellest ilma jäid.

Kokkuvõttes, Pühäjärve jooksu hinnati väga kõrgelt. Esimene suurem suvine jooksuvõistlus teenis osavõtjatelt koondhindeks 4,87, mis on superhea tulemus. Korraldus sai täpselt samad hinded.

Korralduse valdkondadest teenisid kõige kõrgemad hinded auhinnad-medalid (4,83) ning joogi-teeninduspunktid (4,83). Stardi-finišiteenindus sai 4,73 punkti ning rada ja selle märgistus 4,80.

Küsimus „Kas võistlus on väärt oma osavõtutasu“ sai hindeks 4,53.

Kokku andis oma hinnangu 30 osavõtjat ning nad kõik on valmis sellele võistlusele naasma ka järgmisel aastal.

Jooksjate kommentaarid

Esimest korda sellel rajal ja väga meeldis.

pritsumehed lõpetasid kastmise napilt enne minu saabumist, jube kahju oli, et aeglasemad (nagu mina) ei saanud täit elamust, olin neid mitu km oodanud

muidu tubli töö korralduse poolt, selline ootamatult kuum ilm esitab kindlasti ka korraldajatele erilisi väljakutseid

Oleks soovinud ka tavapärast nö laadaala, soki ja tossu müüjaid, Enerviti geele jms

Jooki ja jahutust oleks võinud selle ilmaga veits rohkem olla. Aga muidu super!

Kurb, et pritsumehed lahkusid enne, kui kõik võistlejad jahutuspunkti jõudsid. Ka sörkijad ja kõndijad väärinuks jahutamist, aga meie rõõmuks vaid lahkuvale autole järele vaadata

Rajamärgid olid täiesti puudulikud. Kui sattusid üksikult jooksma teises pooles ning enne polnud antud võistlust läbinud, tuli suuresti loota õigele valikule.

Lisaks oleks võinud osavõtjatele olla automaatkiri enne üritust ja veelenam koroona tõttu muudetud kuupäevi pidi ise internetist otsima.

Kolm joogipunkti ja pritsumeeste kastmine aitasid kuumas distantsi vastu pidada. Kirsiks tordil võib lugeda finišis kannuga külma veega üle valamist!

Väga hästi korraldatud üritus, meeldis väga.

tehke virtuaal ka

Suured tänud korraldajatele.

Aitäh, väga lahe üritus! Joogipunkte oli täpselt nii palju, et selle kuumusega ellu jääda :) Rannas peesitajate kaasaelamine oli ka väga tore!  Enne finišit suunaviitadest jäid puudu, aga õnneks juba lõpetanud juhendasid. Alati mõnusa atmosfääriga jooksuüritus.

Pritsumeestel sai vist vesi liiga vara otsa?  10-15% viimases otsas jooksaid jäid kauaoodatud värskendusest ilma.  Lõpetajatele loodud turgutuste jagamise korraldus jäi segaseks.

Sellise palava ilmaga võiks stardialal olla olemas nt veemahuti, kus saab otse mütsi/pluusi jahutada, et selleks ei peaks kogu joogipunkti tühjendama nagu eile tehti. Mõttetu topside raiskamine oli see.

Hea ja lahke korraldus,tubli töö!

Suur tänu korraldajatele! Oli tunda hoolimist jooksjate tervise suhtes, veepunktid olid piisavad ja eriti tore oli ühe joogipunkti mütsikastmisämber :). Ja muidugi Sangaste vabatahtlikud pritsumehed :)