Jooksmine 28.08.2021

Jooksutreenerid ei rikkunud Kihnu maratoni traditsiooni

Kihnu maratonist on viimastel aastatel kujunenud võistlus, kus pjedestaali kõrgeimale astmele saavad astuda need, kes tavaliselt jooksjate varjus seisavad ehk jooksutreenerid. Ei läinud ka sel korral teistmoodi.

Samal ajal, kui Margus Pirksaare juhendatav Kaur Kivistik võttis Ülemiste järve jooksu võidu, sai esikoha üle rõõmustada ka treener. Pirksaar võitis nimelt Kihnu männäkäbä maratoni 21,1 km tulemusega 1.21.35. Ei jäänud võidust ilma ka Sparta treener Toomas Tarm, kes troonis 10 km distantsil tulemusega 40.42.

Loomulikult oli stardis peale kahe treeneri ka teisi võistlejaid. Nende jagada jäid ülejäänud kohad.

Poolmaratonis järgnesid võitjale väikeste vahedega finišeerinud Jaanus Kuusk (1.22.08, isiklik rekord) ning Erkki Hummal (1.22.46). 10 km-s sai teise koha Karl Oskar Mägi (43.14) ning kolmanda Martin Eelmaa (44.13).

Ei jäänud võidust ilma ka naistreenerid, maratonidistantsil oli parim Maris Tamm (TÜ ASK) tulemusega 3.34.59. Maratoni kolm kiiremat olid Priit Jaagant (3.01.36), Indrek Niklus (3.19.16, isiklik rekord) ja Andris Petersons (3.27.20).  Maris Tamm oli üldarvestuses neljas. Naistest järgnesid talle Sandra Helk (3.44.25) ja Riinu Ahman (3.57.50).

Poolmaratonis olid naistest parimad Kertu Kula (1.30.59, uus isiklik), Kristel Vallaste (1.32.30) ja Eveli Rebane (1.37.35).

10 km distantsil oli kiireim naine Carolyn Järv (45.03).

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 174 osavõtjat.

Kõiki Kihnu Männäkäba maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Saad seda teha Marathon100 veebilehel siin.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Avafoto: Facebook, Kihnu Männakäba maraton

Võistluse ajavõtuteenus: Antrotsenter OÜ.