Jooksmine 15.07.2023

Joosep Perv Valgamaa jooksusarjas taas võidukas

21aastane laskesuusataja Joosep Perv võttis reede õhtul toimunud Valgamaa jooksusarja kolmandal etapil järjekordse võidu. Perv, kes oli kiireim ka jooksusarja 30. juunil toimunud osavõistlusel, jättis ka Lüllemäe mägede jooksul kõik konkurendid selja taha, tulemuseks 15.39. Tundub, et Lüllemäe maastik Pervile sobib, sest on ta ju sama võistluse võitnud ka 2020.a. ja 2021.a.

Teise koha pälvis Markko Gerassimov, kelle kontolt leiame näiteks tänavuse Otepää maratoni 21,1 km distantsi võidu. Reedel küll võitu ei tulnud, lõpujoone ületas Gerassimov võitjast 9 sekundit hiljem saades teise koha, tulemuseks 15.48.

Kolmanda koha sai 4,5 km pikkusel põhidistantsil Elar Kala (16.25).

Üldarvestuses kõrge viienda koha sai kiireim naine, 19aastane Carmen Rääk. Tänavu Valkas toimunud Eesti 10 000 meetri meistrivõistlustel neljanda koha saanud Rääk noppis esikoha ka aprilli lõpus toimunud Eesti-Läti jooksul. Reedene võit Lüllemäel tuli kindlalt, tulemusega 17.43.

Järgmisi naisi tuli oodata pea neli minutit, seejärel ületasid lõpujoone nappide vahedega Marta Joonas (21.23) ja Helena Elmet (21.28)

Kokku sai Lüllemäe mägede jooksu erinevatel võistlusmaadel tulemuse kirja 114 osavõtjat.

Mullu lahkunud pikaaegse Valgamaa spordiliidu juhi Rein Leppiku nime kandev jooksusari jätkub neljanda osavõistlusega 30. juulil.

Kõiki Lüllemäe mägede jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Karksi Sport.