Jooksmine 06.05.2023

Jõulumäel selgusid Eesti meistrid murdmaajooksus

Põhiklassis tulid Eesti meistriks Laura Maasik ja Olavi Allase

Laupäeval, 6. mail selgusid Jõulumäel Eesti meistrid murdmaajooksus. Kohal oli üle 200 võistleja enam kui 26 klubist.

Meeste põhiklassis tuli Eesti meistriks Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kes läbis 4 km pikkuse võistlusmaa ajaga 12.00. Kuue sekundiga jäi võitjast maha triatleet Johannes Sikk (21 CC triatloniklubi, 12.06). Pronksmedali teenis Allase klubikaaslane Deniss Šalkauskas (12.09).

Naistest võttis põhiklassis võidu Laura Maasik (Nõmme KJK). Tulemusega 14.12 lõpetanud Maasik edestas hõbeda pälvinud Liis-Grete Arrot (Jooksupartner) 16 sekundiga (14.28). Helin Meier (Nõmme KJK) lõpetas kolmandana (14.31).

N20-22 vanuseklassis teenis meistritiitli Merili Mai Kivimets, meestest sai samas vanuseklassis võidu Robert Telpt.

Meesjuunioridest pandi kuldmedal kaela Gregor Rasvale, naisjuunioridest tuli riigi meistriks Mari Mai Ruus.