Jooksmine 28.05.2023

Julia Rakitina püstitas uue Eesti rekordi 24 tunni jooksus

Kohtla-Nõmmel toimunud Ida-Virumaa staadioniultral püstitati pühapäeval juba kolmas Eesti tippmark.

Uue 24 tunni jooksu Eesti rekordi püstitas Julia Rakitina. Rakitina läbis ööpäeva jooksul 205,44 kilomeetrit. Seni kehtinud rekord oli Moonika Pilli poolt veebruaris Espoos joostud 203,44 km ehk täpselt kahe kilomeetri jagu nõrgem. Rakitinast sai läbi aegade teine Eesti naine, kes 24 tunni jooksul tähendusrikka 200 kilomeetri piiri ületanud on.

Ühe ööpäeva jooksul sai Julia Rakitina enda nimele koguni kaks Eesti tippmarki, sest võistluse käigus ületas ta ka seni kehtinud 12 tunni jooksu rekordi.

Ida-Virumaa staadioniultral järgnesid talle Soome jooksja Pia Auvinen (161,96 km) ning Aet Kiisla (156,98 km).

Meestest võitis 24 tunni jooksu Rait Ratasepp, kelle lõplikuks tulemuseks jäi 216,29 km. Ka teine eestlane, German Terehhov, ületas 200 km piiri saades tulemuseks 211,22 km. Kolmanda koha pälvis 24 tunni jooksus Mikk Prantsen (136,8 km).