Jooksmine 29.08.2021

Kadiliis Kuiv võitis Riia poolmaratoni

Kadiliis Kuiv (SK Prorunner) võitis pühapäevase Riia maratoni poolmaratoni distantsi. Võidu toonud tulemus 1.20.11 on ka Kadiliisi uus isiklik rekord ning Eesti selle hooaja parim poolmaratoni tulemus naiste arvestuses.

Teise koha saanud Ilona Marhelet edestas Kadiliis Kuiv enam kui kahe ja poole minutiga (1.22.44).

Eesti jooksjate parimad tulemused sündisidki Riias poolmaratonis. Kristofet Erik Kamberg pälvis uue isikliku rekordiga 1.18.25 sellel distantsil 15. koha ning Lauri Räbin samuti uue tippmargiga 1.19.04 17. koha. Poolmaraton võideti lätlase Janis Viškersi poolt (1.07.10).

Ka maratonis ei läinud sel korral võidud Keenia või Etioopia jooksjatele, vaid jäid Lätti. Maraton võideti tulemusega 2.38.36 (Kristaps Berzinš), naistest oli kiireim Amanda Krumina (samuti Läti) tulemusega 3.07.17.

Eesti jooksjatest oli maratonidistantsil kiireim Kristo Leemets (48. koht, 3.11.43).

Kokku oli Riia maratonil jooksmas 84 eestlast, mis on tavapärase aastaga võrreldes 4-5 korda väiksem number. Ka võistluse osavõtjate arv jäi erandlikule aastale iseloomulikult märksa väiksemaks. Nii lõpetas pikima distantsi 623 võistlejat ning poolmaratoni 1259. Võrdluseks: tänavusele Tallinna maratonile on kahele pikimale distantsile käesolevaks hetkeks kirja pannud vastavalt 921 ja 1058 osavõtjat.