Jooksmine 20.07.2022

Kadrina staadionil joosti 106ringiline maraton

Virumaa staadionimaraton on Eesti mõistes ainulaadne jooksuüritus pakkudes võimalust läbida 42,2 km pikkune maratonidistants nullmeetrise tõusuga kergejõustikustaadionil. Täiesti lauge ja tõusudeta jooksurada annab võimaluse hoida ühtlast tempot kogu distantsi vältel, sobides heade ilmaolude korral ka hea aja jooksmiseks. Seda eile õhtul ja täna öösel Kadrina staadionil ka tehti, mitmed osavõtjad läbisid poolmaratoni või maratoni oma selle aasta parima tulemusega ning sündimata ei jäänud ka isiklikud rekordid.

Jooksuõhtu Kadrinas algas kell 17.00, mil start anti õhtusele poolmaratonile-maratonile, täpselt keskööl anti aga öise maratoni-poolmaratoni start ehk hea vastupidavuse korral oli osavõtjatel võimalik läbida ka kaks võistlusmaad järjest. Tegelikult oli kavas veel kolmaski distants, nimelt kell 22.00 lasti rajale 10 000 meetri jooksjad.

Õhtuse poolmaratoni võitis Lauri Enn (Tartu Kevek) tulemusega 1.26.59 ning ka teisena lõpetanud jooksja läbis võistlusmaa 1,5 tunnist kiiremini. Ragnar Virma (ProRunner) tulemuseks fikseeriti 1.28.26. Kolmanda koha sai Sergei Smirnov (1.36.02). Naistest oli 21,1 km distantsil parim Aet Kiisla (2.00.34).

Ragnar Virma asus starti ka keskööl alanud öisel poolmaratonil, mille võitis tulemusega 1.42.10. Teise koha sai kiireim naine Sille Kaljurand (1.43.58) ning kolmanda Janno Loomus (1.43.59).

10 000 meetri esikolmik

Virma tegi vahepeal kaasa ka 10 000 meetri jooksus, mille lõpetas õhtuse poolmaratoni võitja Lauri Ennu järel teisena, tulemused vastavalt 39.22 ja 39.39. Kolmanda koha pälvis kiireim naine Kristel Vallaste (40.12).

Õhtuse maratoni võitis oma tänavuse parima tulemusega 3.05.46 Allan-Peeter Jaaska (Koidu SK). Teise koha sai German Terehhov (SK Mits, 3.18.29) ning kolmanda Enno Rohelpuu (SK Võhma, 3.29.06).

Fotol õhtuse maratoni esikolmik, paremalt-vasakule Allan-Peeter Jaaska, German Terehhov ja Enno Rohelpuu

Naistest oli parim Ulvi Lond (4.23.28), talle järgnes Maichl Suur (4.54.50.

Nii Ulvi kui Maichl startisid ka öisel maratonil. Kaks maratoni läbisid ka German Terehhov ja leedu jooksja Arunas Dubinskas.

Öise maratoni võidu pälvis samuti oma selle hooaja parima tulemusega 3.04.06 Lauri Valdmaa (ProRunner). Teise koha sai Rain Bõmberg (JK Running100K) ning kolmanda Terehhov (3.42.20).

Naistest võitis öömaratoni Jane Vain, kelle tulemus 4.39.28 märgib ka tema uut isiklikku rekordit. Teise koha pälvis Helle Persitski (4.52.57) ning kolmanda Hene Karumaa (5.06.04).

Virumaa staadionimaratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT:

Õhtumaraton

Õhtupoolmaraton

10 km

Öömaraton

Ööpoolmaraton

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing. Fotod: Virumaa staadionimaraton, Facebook.

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.