Jooksmine 18.03.2024

Kaisa Kukk Poola kõrgetasemelisel trepijooksul neljas

Eesti jooksjad startisid laupäeval Varssavis toimunud kõrgetasemelisel trepijooksuvõistlusel. Rondo 1 nimelises kõrghoones, kus varem on toimunud ka selle jooksuala Euroopa meistrivõistlused. Tänavu oli „Bieg na Szczyt Rondo 1“ üks Towerrunning Touri etappidest.

Eestlastest oli pjedestaalikohale kõige lähemal Kaisa Kukk, kes sai naistest neljanda koha. Kaisal kulus 38 korruse ehk 836 trepiastme läbimiseks kahel korral kokku 10 minutit ja 21 sekundit. Kolmanda koha pälvińud Poola sportlane Klaudia Krajewska edestas Kukke 2,5 sekundiga, sama palju jäi Kaisast maha viiendaks tulnud Slovakkia jooksja. Naistest oli kiireim Valentina Belotti Itaaliast tulemusega 9.50.

Teistest eestlannadest sai Merlyn Valma-Ulm 12nda, Heddy Tiits 15nda.

Eesti meesjooksjatest oli kiireim üldarvestuses 15nda koha saanud Rauno Tiits, kelle tulemuseks fikseeriti 8.57. Wai Ching Soh Malaisiast läbis kõrghoone trepid 7 minuti ja 20 sekundiga.

Sander Kaur sai tulemusega 9.23 üldarvestuses 19nda, Marek Peet 26nda ning Lauri Ulm 32. koha. Kokku osales eliitklassis 52 võistlejat.

Varssavis toimunud võistlus oli oluline testjooks enne maikuiseid MM-võistlusi, kus lööb kaasa ka Eesti koondis. Rondo kõrghoones on stardi ja finiši kõrguste vahe muljetavaldavad 142 meetrit, mis muudab ka 38 korruse läbimise valusalt väsitavaks.