Suusatamine 20.01.2019

Kaks Eesti suusatajat juunioride MM-il sprindi veerandfinaalis

Pühapäeval algasid Lahtis juunioride (U20) ja noorsoo (U23) vanuseklassi MM-võistlused suusatamises, kus on stardis ka mitmeid eestlasti.  Esimesel päeval kavas olnud sprindidistantsil said veerandfinaali kaks Eesti suusatajat.

Meesjuunioride arvestuses sai Martin Himma sprindi (kl) kvalifikatsioonis 14. koha.  Kaotust kvalifikatsiooni võitjale Aleksandr Terentjevile kogunes 12,81 sekundit.  Terentjev oli sel distantsil täiesti omast klassist edestades teisena lõpetanud norralast Ansgar Evenseni enam kui kuue sekundiga.

Oma veerandfinaalis pidi Himma leppima kuuenda kohaga, mis andis lõppkokkuvõttes 27. koha.  Maailmameistriks tuli ülivõimsa võidu võtnud venelane Terentjev.

Teistest eestlastest sai Christopher Kalev 45. koha (+20,63), Jarmo Kaasiku 55. koha (+23,98) ja Art Kristjan Olesk 64. koha (+27,87).  Kokku startis 101 meest.

Naisjuunioride vanuseklassis sai Hanna-Brita Kaasik kvalifikatsioonis 20. tulemuse (+16,14).  Kvalifikatsiooni kiireim oli rootslanna Frida Karlsson.  Vaid 0,08 sekundiline kaotus maksis Aveli Uustalule veerandfinaali koha – nimelt oli ta kvalifikatsioonis 31. (+20,23).  Stine-Lise Truu sai 44. koha (+23,37) ja Teiloora Ojaste 50. koha (+25,28).  Osalejaid oli 80.

Oma veerandfinaalis sai Kaasik 5. koha ning oli kokkuvõttes 21. positsioonil.  Maailmameistritiitel läks Norra, Kristine Stavaas Skistadile.

Täna jätkuvad MM-võistlused U23 vanuseklassi sprintidega.