Jooksmine 10.09.2019

Keenia jooksja ületas poolmaratonis maailmarekordi, kuid jäi rekordist kohe ilma!

Keenia jooksja Brigid Kosgei võitis pühapäeval Suurbritannias toimunud Great North Runi maailmarekordilise tulemusega 1:04:28.  Kosgei võiduaeg oli 23 sekundi võrra parem Joyciline Jepkosgei poolt 2017.a. püstitatud senisest maailmarekordist.

Kosgei rõõm uue maailmarekordi üle oli kahjuks lühike.

Nimelt teatas Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF peatselt, et Great North Run, millest võtab iga-aastaselt osa ca 57 000 jooksjat, ei ole maailmarekordi ratifitseerimiseks aktsepteeritava rajaga.

Great North Run joostakse punktist A punkti B, mis on maailmarekordi jaoks aktsepteeritav eeldusel, et stardi- ja finišipaik ei ole teineteisest kaugemal kui 10,5 km (50% jooksudistantsi pikkusest).  Great North Runi start ja finiš asuvad teineteisest paraku kaugemal.

Teine rada iseloomustav näitaja, mis rekordi püstitamiseks ei sobinud, oli raja langus.  Edetabelikõlbulikud on need tulemused, mis on joostud võistlusel, mille rada langeb keskmiselt vähem kui 1 meeter kilomeetri kohta.  Great North Runi poolmaratoni rajal oli aga langust rohkem, 30,5 m.

Meestest võitis poolmaratoni Mo Farah (fotol), kes püstitas tulemusega 59:07 ka uue isikliku rekordi.