Jooksmine 23.06.2021

Keio Kits parim ka Karksi-Nuia jaanijooksul

Keio Kits oli kiireim mõni päev tagasi toimunud Lossmanni mälestusjooksul ning võttis sama koha sisse ka Karksi-Nuia jaanijooksu pjedestaalil.

Pikkade traditsioonidega, tänavu juba 44. järjekorranumbrit kandnud jaanijooks ümber Karksi-Nuia paisjärve, on paljudele harrastussportlastele suvepühade stardipauguks. Nii ka tänavu. Kuigi osavõtjate arv jäi mõnevõrra varasematele aastatele alla – paljud pole kahjuks peale koroonapiiranguid veel teed võistluste juurde tagasi leidnud – oli palava ilma kiuste starti asunud üle 200 jaanijooksjat, neile lisaks lapsed.

Keio Kitsele ükski neist täna vastu küll ei saanud. Kits läbis 4,4, km pikkuse võistlusmaa 14 minuti ja 28 sekundiga. Teine, täpselt nagu 19. juunil Viljandiski, oli Joosep Tammemäe. Esimese-teise koha vahe küll sama pikaks ei kasvanud, kuid distantski oli mõnevõrra lühem. Joosep Tammemäe kaotas võitjale 33 sekundiga lõpetades tulemusega 15.05.

Kolmanda koha sai Margus Hanni (15.20).

Naistest oli Karksi-Nuias kiireim Greete-Liisa Toom. Tulemus 18.39 andis talle üldarvestuses 13. koha. Vaid kuus sekundit hiljem ületas lõpujoone naistest teise koha saanud Sille Puhu (18.45).

Inga Kree, projektis Eesmärgiks Tallinna maraton septembrikuiseks poolmaratoniks valmistuv jooksja, oli kolmas (18.56).

Kokku sai võistluse 4,4 km pikkusel põhidistantsil tulemuse kirja 245 osavõtjat.

Kõiki jaanijooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Võistluse ajavõtuteenus: MTÜ Karksi Sport.