Jooksmine 07.07.2022

Kergejõustiku veteranide MM-võistlustel võib Eesti tõusta medalitabeli esikümnesse

Kergejõustiku veteranide MM-võistlustel on Eesti sportlased olnud väga edukad, mis kajastub ka kõrges positsioonis medalitabelis. Esimese kuue päeva järel oli eestlastel juba 23 medalit ning sellega oldi medalitabeli 12ndal real.

Medalitele tuli täiendust ka kolmapäevasel päeval. Esimese neist võitis Mati Tiidre (M75), kes ületas teivashüppes 2 meetrit ja 30 sentimeetrit ja teenis sellega pronksmedali.

Medalilisa tuli ka heidete mitmevõistluses. N40 vanuseklassis tuli Janne Ojala 3244 punktiga hõbedale. Kuldmedalist jäi puudu vaid kaks punkti. Samas vanuseklassis sai Piret Aidak üheksanda koha.

Hõbemedal tuli ka vanuseklassis N60, kus selle võitis Lea Vahter. Samuti võistlesid Heidi Siimumäe (N50) ja Aave Hommik (N45) kes said vastavalt viienda ja kümnnenda koha.

400 meetris sai poolfinaalidest paremuselt neljanda ajaga finaali Juhan Tennasilm (M80). Tema tulemus 1.25,55 tõi ka oma poolfinaali võidu. Vanusegrupis M60 kvalifitseerus uue Eesti rekordiga finaali ka Ülo Randaru (59,24). Finaali pääsu võitles välja ka Erge Viiklaid (N50), kelle tulemus 1.07,37 oli poolfinaalide paremuselt kaheksas resultaat. Neljaski veerandmailer, Danel Taur (M45) pääses kenasti finaali, tulemuseks 53,63. Kuna eile pääses poolfinaalist edasi ka Klaarika Eksi (N45), siis võib julgelt väita, et 400 meetrit on Eesti seni üks edukamaid jooksualasid MM-võistlustel.

20 km käimises sai Aleksei Tereštšenkov (M55) tulemusega 1.55.24 kuuenda koha, mõni päev tagasi toimunud 10 km distantsil oli ta kolmeteistkümnes.