Jooksmine 26.08.2023

Kihnu männakäba maraton tõi rajale ligi 300 osavõtjat

Kihnu männakäba maraton üllatas korraldajaid meeldivalt suure osavõtjate arvuga, nimelt tuli ajavõtuga jooksu- ja kõnnidistantsidel starti 272 osavõtjat, mis on ligi 20% võrra suurem mullusest numbrist. Mitme suure jooksuklubi poolt hinnatud jooksuüritusel ei jäänud sündimata ka korralikud tulemused.

Nii võideti Kihnus maratonidistants tulemusega 2.58.24. Nimeta jooksja poolt näidatud tulemus ei ole küll rajarekord, nimelt võitis Kaupo Tiislär 2020.a  maratoni ajaga 2.56.32.

Maratonis mahtusid esikolmikusse veel Kristjan Pärna (3.14.33) ja Radek Küttis (3.18.21).

Naistest teenis võidu üldarvestuses viienda koha saanud Sandra Helk, kellele läks protokolli tulemus 3.35.20. Kaili Rätsep teenis naistest teise koha, tulemuseks 3.45.08 ning Liudmyla Batrushtai kolmanda (4.13.41).

Kõige osavõturohkemaks võistlusmaaks kujunes sel korral poolmaraton, mille lõpetas 120 jooksjat ning mõned kõndijad. Juveliiri täpsusega tegi tööd Ergo Lükk, kes võitis ajaga 1.20.00. Erkki Hummal sai poolmaratonis teise koha (1.21.43) ning Raido Mitt kolmanda (1.22.08).

Kolm kiireimat naist ületasid lõpujoone seitsmenda, kaheksandana ja üheksandana. Liina Luik võttis poolmaratonis naiste arvestuse võidu tulemusega 1.29.08. Varem sama võistluse võitnud Kristel Vallaste oli sel korral teine (1.31.07) ning Kairi Marlen Antoniak kolmas (1.31.17).

Lühema, 10 km distantsi võitsid Tarmo Pilving (37.51) ja Lily Luik (40.54).

Kõiki Kihnu männakäba maratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

maraton

poolmaraton

10 km

Võistluse ajavõtuteenus: Antrotsenter

Avafoto: Elise Saarna

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Tagasisidet saad anda kuni reede 1. septembrini.