Jooksmine 30.07.2022

Kiire E-Lux Peetri jooksu võitsid Karel Hussar ja Pille Hinn

E-Lux Peetri jooksul näidati Laduks 10 km põhidistantsil taas, et Rae valla teedel kulgev rada on kiire ja isiklike rekordite püstitamiseks väga sobilik. Nii saavutati hulgaliselt rekordeid ka kõige kiiremate meeste ja naiste hulgas. Esikoha pälvisid Karel Hussar (Jooksupartner) ja Pille Hinn (Sparta).

Hussar võitis võistluse tulemusega 30.41, millest on ta varem kiirem olnud vaid neljal korral. Teise koha sai uue isikliku rekordig, 30.53 Jaanus Kallaste (Treeningpartner), kelle varasem parim selle distantsi tulemus oli pärit samuti Peetri jooksult. Kolmandana lõpetas Bert Tippi (CFC SK), kellel kogunes kaotust esimesele üle minuti. Tema ajaks fikseeriti 31.58.

Esimese kuue sekka mahtusid veel väikeste vahedega lõpujoone ületanud Aleksandr Kulešov (Treeningpartner, 32.24, isiklik rekord), Martin Vilismäe (Sparta, 32.27, isiklik rekord) ning Ilja Nikolajev (merun, 32.29).

Naistest võttis selge võidu Pille Hinn (Sparta), kes sai tulemusega 35.20 üldarvestuses 22. koha. Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev) lõpetas tänavu teisena ajaga 36.11. Kaks kiireimat naist jooksid järgnevate ees sisse märkimisväärse vahe, kuid kolmandale kohale oli konkurents tihe. Maris Heinaru (Treeningpartner) sai tulemusega 38.10 pronksise autasu ning Liina Kivi (Jooksupartner) ajaga 38.19 neljanda koha.

Mirjam Vint (Treeningpartner) ja Kertu Kula (Sparta) püstitasid samas sekundis lõpetades mõlemad uued isiklikud rekordid, esimesele märgiti protokolli tulemuseks 38.30,8 ning teisele 38.31,3.

Samuti osutus väga kiireks kaks tundi enne põhidistantsi startinud 5 km pikkune noortejooks. Kõik esikümnesse mahtunud jooksjad püstitasid sel distantsil uue isikliku rekordi. Võidu võttis Alex Ojava (Treeningpartner) tulemusega 16.15. Trevor Karro (Sparta) sai teise koha (17.06) ning Henrik Johan Kitt (Treeningpartner) kolmanda (17.42). Viimasest jäi omakorda vaid seitsme kümnendikuga maha Adam Ojava.

Tüdrukutest oli kiireim Ellen Kobin (Tallinna Kalevi KJK) tulemusega 20.07. Talle järgnesid Kärt Hanni (20.33) ja Emilia Sell (21.28).

Noortejooksu võitja oleks oma tulemusega pälvinud esikoha samuti 5 km pikkusel heategevusjooksul, kuid eks võitjad selguvad ikkagi vahetus konkurentsis. Heategevusjooksu parim oli samuti uue isikliku püstitanud Hektor Uustalo ajaga 17.33. Esikolmikusse mahtusid veel Kaarel Kuurmaa (17.49) ning Reiko Kolatsk (17.53).

Naistest oli kiireim Maris Terno (18.13, isiklik rekord). Teise koha teenis Irina Biziaeva (19.10) ning kolmanda Kirte Sarevet (20.26, isiklik rekord).

E-lux Peetri jooksu esialgseid tulemusi vaata Marathon100 veebilehelt SIIT:

10 km

5 km noortejooks

5 km heategevusjooks

Võistluse ajavõtuteenus: ABC Kompuuter.

Kui olid ka ise rajal, anna omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Anna oma hinnang hiljemalt reedel 5. augustil Marathon100 veebilehel SIIN.