Jooksmine 25.05.2023

Klassikalise Võru-Väimela maanteejooksu võitis 47aastane Indrek Tobreluts

Klassikalise, juba 42ndat korda toimunud Võru-Väimela maanteejooksu võitis laskesuusatreener ja endine suusamees Indrek Tobreluts, kel vanust ei vähem ega rohkem kui 47 aastat. Viitel olümpiamängudel osalenud Tobreluts, kes tänapäeval teeb ilma ka jooksualadel veteranide klassis näitas Võrumaal endast kaks korda noorematele võistlejatele, et vanust tuleb küll juurde, kuid tulemused sellest veel ei halvene. Ligikaudu kuue kilomeetrisel võistlusmaal kulus Tobrelutsul aega 18 minutit ja 19 sekundit, järgmised jooksjad jõudsid pärale alles minuti pärast.

Teise koha pälvis teine klassikatäht, 1967. aastal sündinud Margus Kirt (19.23). Kolmas koht kuulus Kirdist 20 aastat nooremale Martin Simpsonile (19.36).

Ka naiste arvestuses hoidsid laskesuusatajad lippu kõrgel, kuid võidu võttis siiski orienteerumistaustaga Kristel Sibul (21.46). Vaid viie sekundiga jäi talle alla Eesti käesoleva hetke parim laskesuusanaine Tuuli Tomingas (21.51). Tomingasega samasse tiimi kuuluv Hanna-Brita Kaasik oli Võrus kolmas (22.49).

Kokku sai Võru-Väimela maanteejooksu põhidistantsil tulemuse kirja 287 osavõtjat, neile lisandus veel 34 lühidistantsil startinut.

Kõiki Võru-Väimela maanteejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.

Kui sa osalesid Võru-Väimela maanteejooksul, palun anna ka tagasisidet võistluse kohta. Osavõtjate tagasiside põhjal selgitatakse 2023.a. parimad jooksuüritused. Tagasisidet saad anda käesoleva artikli lõpus toodud ankeedis. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 2. juunini.