Suusatamine 05.03.2023

Kõrvemaa suusamaratoni võitsid Kalev Ermits ja Tatjana Mannima

Mullu tippspordiga lõpparve teinud endine laskesuusataja Kalev Ermits võidutses Kõrvemaa suusamaratonil. 30aastane Ermits läbis 38 km vabatehnikas 1 tunni 40 minuti ja 48 sekundiga ning pälvis tänavu teise siinse suusamaratoni võidu. Esimene võit tuli Ermitsal 28. jaanuaril toimunud Viru maratonil. Eile Haanjas toimunud suusamaratonil jäi tema saagiks neljas koht.

Teise koha pälvis Bert Tippi, kes veel nädal tagasi samadel radadel toimunud Tallinna suusamaratonil oli kuues. Täna tuli teine koht, kaotust võitjale kogunes lõpuks vaid 10 sekundit (1.40.58).

Kolmanda koha sai Siim Vinter (1.41.25).

Naistest tegi nädalavahetusega kuldse duubli Tatjana Mannima. Eile tuli võit Haanjas, täna juba Kõrvemaal. Mannima tulemus 1.43.40 andis ka Kõrvemaal üldarvestuses väga kõrge, 11nda koha.

Mannimale järgnesid enam kui poole tunnise kaotusega Kati Helmja ja Bret Schär.

Lühemal, 19 km pikkusel võistlusmaal moodustasid esikolmiku Anders Veerpalu (52.27), Tauri Kaasik (52.41) ja Peep Koidu (53.56). Naistest said esimese-teise koha võrdse ajaga finišeerunud Kretel ja Mirtel Kaljumäe (1.00.24), kolmas oli Rosibel Marii Kaldvee (1.00.46).

Kokku oli 38 km distantsil stardis enam kui 180 suusatajat, 19 km rajal 195 ning kahel 5 km distantsil 69 suusatajat.