Jooksmine 02.09.2023

Kristiine rahvajooksu võitsid Janar Juhkov ja Jana Treier

Laupäevane ilm näitas taas kord, et teise korruse mees on hingelt jooksja, sest enne Kristiine rahvajooksu Tallinna väisanud vihm lõppes enne starti võimaldades osavõtjatel nii võistlusele tulla, kui rahvajooks läbida vihmavabalt. Täiesti kuivaks ilmselt jooksjad küll ei jäänud, sest öö jooksul sadanud vihm oli ju ikka lompidesse kogunenud.

Täpselt nagu põnevust pakkus ilm, pakkusid seda ka jooksjad. Kuus jooksjat tulid Kristiine rahvajooksul esimeselt 2,5 kilomeetriselt ringilt ühtses grupis ning võitja selgitamine pidi jääma võistluse viimasele kilomeetrile. Lõpukiirendusel oli teistest üle Janar Juhkov, kes võttis mõnesekundilise võidu. Kristiine rahvajooksu 5 km distantsil tuli võit tulemusega 16.04.

Teise koha teenis noor (sündinud 2007) triatleet Laur Välja, kes ületas lõpujoone võitjast kolm sekundit hiljem (16.07). Netoaegade võrdluses oli Välja kaotuseks võitjale vaid napp sekund.

Kolmanda koha sai Ergo Lükk (16.11), kellest sekund hiljem finišeeris Marek Truumaa.

Kiireim naine oli üldarvestuses 20ndana lõpetanud Jana Treier, kes suutis väikese vahe jälitajate ees sisse joosta juba esimese 2,5 kilomeetriga. Võit tuli ajaga 18.59.

Pjedestaali järgmistel astmetel võtsid kohad sisse kaks eakaaslast, 2005.a. sündinud Kaisa Maria Oll (19.05) ja Hanna Liisa Värik (19.15).

Kristiine rahvajooksu võitjad, foto autor: J. Juhkov

Kokku sai Kristiine rahvajooksul tulemuse kirja 185 osavõtjat.

Seda, et tegemist oli rahvajooksuga näitas ka see, et üks startinu läbis võistlusmaa vedrukarkudel. Protokolli vaadates see talle muidugi erilist eelist ei andnud.