Jooksmine 21.12.2018

Kristo Reinsalu tegi Vana-aasta jooksu võites endale sünnipäevakingi

Kristo Reinsalu sai täna 41-aastaseks ja tegi endale asjakohase sünnipäevakingi. Nimelt võitis Reinsalu tänase Vana-aasta maratoni ja sai oma sünnipäeval astuda pjedestaali kõrgeimale astmele.

Rocca al Mares toimuv Vana-aasta jooks on Kristole kontimööda – ta on selle võistluse võitnud 2008, 2010, 2011, 2012 ja 2017 ning paar korda tulnud teiseks-kolmandakski.

Alles neljapäeval Vana-aasta jooksuks registreerunud Reinsalu tänane võidutulemus oli 2.41.49.  Kuigi maratonis ei ole miski enne finišijoont kindel, ei jõudnud ükski jooksja rajal Reinsalule ohtlikult lähedale ning tal õnnestus võistlust algusest lõpuni juhtida.

Teiseks tuli Aleksandr Kuleshov tulemusega 2.44.44.  Esimesel kahel 8,4km pikkusel ringil Kuleshoviga enamvähem samas tempos jooksnud Janar Juhkov jäi lõpuks võitjast maha juba 15 minutiga, tulemuseks 2.57.14.

Kolmest tunnist oli kiirem kogu tänane esikuuik – Evgeni Nikolaevski (2.58.26), Cris Poll (2.58.37) ja Tiit Oinus (2.58.41).

Meeste maratoni esikolmik

Naistest jooksis Klarika Kuusk esimestel ringidel järgmiste ees sisse ligi 10-minutilise edumaa, millest jäi viimaseks kilomeetriks alles vaid minut.  Võit tuli tulemusega 3.34.17.  Teisena lõpetas Liina Kesamaa (3.35.14) ning kolmandana Siiri Pilt (3.47.47).

Naiste maratoni esikolmik

Mõnevõrra külmem ilm ja kohatine libedus said saatuslikuks mitmele jooksjale. 124 startinud jooksjast koguni 10 katkestasid ning oli neidki, kes külma tõttu jätsid starti tulemata.

Vana-aasta jooksu lühema, 8,4km pikkuse distantsi võitsid Leonid Latsepov (29.57) ja Silja Jürs (37.10).  Meestest mahtusid esikolmikusse veel Mihkel Tammeveski (30.19) ja Aaro Tiiksaar (31.00). Naistest said pjedestaali peale veel Kaire Matson (38.11) ja Anneli Metsamaa (38.34).

Naiste 8,4km distantsi esikolmik

Eesti kõige osavõtjarohkeima teatemaratoni võitsid meestiimidest Sparta Gladiaatorid (Tõnu Lillelaid, Martin Vilismäe, Ats Sõnajalg, Sergei Rjabõškin, Sander Jürs), segatiimidest Supersport 3 (Oiga Andrejeva, Tadas Pranckevicius, Sergei Sotsugov, Aleksei Haigonen ja Jekaterina Patjuk) ning naistiimidest Sparta Välejalad (Brit Rammul, Maris Terno, Maria Veskla, Pille Hinn ja Katrina Stepanova).

Meeste 8,4km distantsi esikolmik

Stamina spordiklubi poolt korraldatava Vana-aasta jooksuga toetati Eesti Puuetega Inimeste Koda.

Kõiki Vana-aasta jooksu 8,4km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 42km tulemusi siit.

Kui olid ise ka rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.