Jooksmine 21.08.2021

Kuressaare linnajooksu võit läks mandrile

Eesti suurimaid jooksuüritusi ühendav linnajooksude sari jätkus laupäeval Kuressaares, kus oli kavas juubelihõnguline 40. linnajooks. Ajale vastavalt oli tegemist nn. kontrollitud osavõtjatega rahvajooksuga, kus starti lubati vaid COVID-19 tõendiga.

Võistluse võitis tänavu mitmeid häid starte teinud ning 10 km distantsil isikliku rekordi 31.38ni viinud Bert Tippi. Kuressaares võitmiseks isiklikku rekordit vaja ei läinud, tänane võiduaeg 32.52.

Kiireim saarlane oli teisena lõpujoone ületanud Ando Õitspuu (33.45). Kolmanda koha pälvis Tippi klubikaaslane CFC spordiklubist Kaspar Vaher (34.24).

Kui esikolmik jättis oma isiklikud rekordid Kuressaares uuendamata, siis neljanda, viienda ja kuuenda koha saanud Indrek Oll, Ahti Nuga ja Indrek Oja püstitasid selle distantsi uued tippmargid.

Naistest võitis mõnevõrra üllatuslikult Kätlin Tammesoo, kelle ainsaks jooksutulemuseks Marathon100 andmebaasis sel aastal on Kõva mehe jooksu 17. koht naiste arvestuses. Täna tuli võit tulemusega 40.21.

Pjedestaalil võtsid kohad sisse ka Jana Treier (41.07) ja Lisett Alt (43.14).

Lühema, 5 km distantsi kiireim oli Aleksandr Kuleshov (16.32), kellele järgnesid Janar Mai (17.04)  ja Marek Kesküll (18.14).

Naistest lõpetas esimesena Helina Pärn (21.03) Kaisa Maria Olli (21.17) ja Taimi Kanguri ees (21.32).

Juubelijooksule kohased olid ka auhinnad, nii said võitjad viikingi kiivrid, mille sarnast teistel jooksuvõistlustel tõenäoliselt ei jagata.

Kokku sai 10 km distantsil tulemuse kirja 126 ning 5 km distantsil 161 võistlejat.

Kõiki Kuressaare Linnajooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha SIIN.

Fotod: Aleksandr Kuleshov

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.