Jooksmine 25.03.2023

Kuressaare pööripäevajooks üllatas osavõturekordiga

Täna Kuressaares toimunud pööripäevajooks, jooks kevadesse kandis järjekorranumbrit 165. Tegemist oli pööripäevajooksude 42. hooaja esimese etapiga, kus oli tavapäraselt kavas 5 km ja 2,5 km. Vaatamata pikkadele traditsioonidele ning vahepealsetele kriisiaastatele üllatas tänane pööripäevajooks osavõturekordiga. Nimelt sai 5 km distantsil tulemuse kirja 47 ning 2,5 km distantsil 66 jooksjat. Ühelgi varasemal jooksul kevadesse pole ajavõtuga jooksudistantsidel nii palju inimesi stardis olnud.

Võrdluseks, mullu küündis osavõtjate arv 86ni ning kriisieelsel 2020. aastal 103ni.

5 km distantsil võttis selge võidu Franko Reinhold (UP Sport), kelle tulemus 15.52 märgib ka mehe uut isiklikku rekordit. Teise koha pälvis Ando Õitspuu (JK Sarma), tulemuseks 16.38. Kolmanda koha sai Indrek Oll (ProRunner), 17.18.

Naised võistlesid 2,5 km distantsil ning sel korral oli parim Karmel Jano (8.47), kes parandas ka enda nimel olnud rajarekordit.

Naistest sai sel võistlusmaal teise koha Kaisa Maria Oll (9.21) ning kolmanda Eliise Luks (9.56).