Jooksmine 29.06.2022

Kuuma aastajooksude etapi võitsid Anu Piiroja ja Roman Fosti

30kraadine kuumus ei muuda jooksukalendrit, vaid jooksjaid. Pärnu aastajooksude sarja etapp, finišiga rannaliival, sobis suvisesse kuumusesse otsekui rusikas silmaauku. Ilmselt sobis see suhteliselt väikesekaliibriline rahvajooks ka tiitlivõistlusteks valmistuvale Roman Fostile, sest oma jala ta Pärnus joonele pani ning ei leppinud loomulikult vähemaga, kui võit.

3 km pikkune võistlusmaa võttis maratonimehel aega 10 minutit ja 13 sekundit, teise koha pälvinud Martin Tarkpea jäi maha täpselt poole minutiga (10.43). Kolmanda koha sai Jaanus Mäe (10.49,9), kes edestas napilt Raio Piiroja (10.53,3).

Ent said ka Piirojad pjedestaalile astuda, Anu Piiroja võit naiste arvestuses oli sama ülekaalukas kui Fostil meeste arvestuses. Lõpujoone ületas võitja tulemusega 12.06.

Teise koha sai Mirtti Verbitskas (12.46) ning kolmanda Egle-Eliise Kurg (12.59).

Pärnu aastajooksude sarja korraldatakse aastast 1985 ehk tegemist on Eesti vanima järjepanu toimunud jooksusarjaga. Kui varem organiseeris aastajookse Pärnu klubi Tervisesport, siis sellest aastast sealne Kahe Silla Klubi.

Pärnu aastajooksude teisipäevase etapi tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.

Fotod: Elise Saarna, Pärnu Kahe Silla Klubi, Facebook.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.