Jooksmine 30.07.2022

Lääne-Virumaa jooksusari jätkus Rakvere valla suvejooksuga

Lääne-Virumaa jooksusari jätkus viienda osavõistlusega Sõmerus, kus oli kavas 5. Rakvere valla suvejooks. Spordiürituse põhidistantsi, 9 km pikkuse võistlusmaa võit läks üllatuslikult 1963.a. sündinud jooksumehele, siiani väga heas vormis olevale Ago Veilbergile. 34 minuti ja 17 sekundiga distantsi läbinud Veilbergi edumaa teisena lõpetanud Tanel Laumetsa ees oli küll vaid kaheksa sekundit, kuid võiduks sellest loomulikult piisas. Kolmanda koha sai Maido Hermsalu (35.54), kusjuures Meelis Veilberg (sündinud 1961) sai samuti hea, neljanda koha.

Naistest oli kiireim üldarvestuses kümnenda koha pälvinud Irina Savinitš (38.48). Teisena lõpetas Regina Kruus (40.38) ning kolmandana Marit Hiiemaa (41.51).

Rakvere valla suvejooksu 2,5 km pikkuse noortedistantsi läbisid kiiremini Kert Karm (9.45) ja Lenna Maamägi (11.36).

Lisaks eelnimetatud distantsidele, mida oli võimalik läbida nii joostes, kui kõndides, olid Sõmerul kavas ka lastejooksud. Kõikide distantside peale kogunes täpselt 98 lõpetajat.

Lääne-Virumaa jooksusari jätkub kuuenda etapiga järgmisel laupäeval, 6. augustil, mil kavas on 23. Viru-Nigula rahvajooks.

Kõiki Rakvere valla suvejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebilehelt SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.