Jooksmine 07.06.2021

Laekvere-Simuna rahvajooksu võitsid Aleksandr Kuleshov ja Minna Kelk

Laekvere-Simuna rahvajooks on üks väheseid jooksuüritusi Eestis, kus ühel aastal joostakse ühest külast teise ja järgmisel aastal tagasi. Muidugi, jooksjad pääsevad vahepeal ka koju ehk nad ei pea ilmtingimata järgmise aasta jooksuvõistlust ära ootama. Ent eripära võistlusele lisab selline raja suuna muutus siiski: kas ma olen kiirem Simunast Laekverre joostes või Laekverest Simunasse lipates?

Kuna protokolli esiotsas paiknenud jooksjad olid tänavu mullusest erinevad, ei saa ka öelda, kummas suunas kiiremini pääseks.

Selles, kes kiireim mees rajal on, ei tekkinud pühapäeval kahtlust. Aleksandr Kuleshov võttis tulemusega 33.21,3 selge võidu, järgmine mees jõudis finišisse 59 sekundit hiljem. Peep Jalaks tuli Laekvere-Simuna jooksul teiseks (34.20) ning Andres Hellerma kolmandaks (34.24).

Naistest võttis sama selge võidu Minna Kelk, kes sai endale protokollis täiesti oma minuti (44.02). Anet Adamson sai teise koha (45.56) ning Merli Randoja kolmanda (46.07).

2,3 km pikkusel noortejooksul sai napi, sekundilise edumaaga võidu Uku Maamägi. Tüdrukutest oli kiireim Merit Nõmmiste.

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 198 osavõtjat.

Kõiki Laekvere -Simuna jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Laekvere-Simuna rahvajooks oli Lääne-Virumaa jooksusarja teine osavõistlus. Jooksusari jätkub kolmanda etapi, Rakvere valla suvejooksuga 20. juunil.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing OÜ.