Jooksmine 06.08.2023

Lähtel selgusid Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal

Lähtel toimunud vägilase jooksu raames selgitati ka Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal. Jooks erines tavapärasest takistuskrossijooksust käepaelte süsteemi poolest. Naistel oli käepaelu neli ja meestel kolm, takistuse mitteläbimisel tuli loobuda ühest käepaelast. Tulemuse saamiseks pidi finišis olema alles vähemalt üks käepael.

Ligikaudu 4 kilomeetri pikkusel võistlusmaal näitas Oliver Grauen taas kord, et teised mehed võiksid kullast tuhmimat karva medalitega leppida. Grauen läbis distantsi ajaga 27.43. Hõbemedali pälvis Joosep Tammemäe (28.31) ning pronksi Carry Saluste (28.56).

Esikolmik oli ülejäänud konkurentidest ka selgelt üle, sest neljandana lõpetanud võistleja kaotas Salustele juba enam kui kolme minutiga.

Kui võistluse viimases osas jooksis Grauen üheskoos Joosep Tammemäega, siis viimasele sai otsustavaks takistus Salmon Ladder, mille asemel Tammemäe otsustas minna karistusringile, samas kui Grauen takistuse sujuvalt läbis ning finišiks 45 sekundilise edu saavutas. Finišis muljetades soovitas Grauen Joosepil käsi treenida:”Lõuatõmbeid võiks harjutada, rohkem polegi vajagi.” Tammemäe nõustus, et kätega ei üritanudki täna: “Pool rada mõtlesin sellest Salmon Ladder takistusest, ei mõelnudki välja, mis imega seda sooritada.” Kolmanda koha võttis Carry Saluste (28:56,3), kes suurema osa rajast jooksis eesjooksjate nägemisulatuses, kuid võitjaga tuli siiski sisse üle minutiline vahe. EMV naiste arvestuses võitis Külli Sizask, kes nentis, et rada oli raske, kuid kartis hullemat:”Vahepeal ikka vaatasin selja taha, et palju seal teisi on. Salmon Ladder oli kõige hirmsam takistus sel korral.”

Naistest pälvis riigi meistritiitli Külli Sizask (35.10). Lühirajal teenis hõbeda Krete Junson (39.45) ning pronksi Sandra Punak (41.02).

Osa Eesti meistrivõistlustel startinutest pani täna jala ka teist korda joonele võttes osa ka vägilase jooksu põhidistantsist. Siingi ei saanud keegi vastu Oliver Grauenile, kes pälvis ka päeva teise võidu tulemusega 41.58). Carry Saluste sai päeva teisel stardil teise koha (43.28).

Kolmandana lõpetas Johan Talihärm (43.33).

Naistest oli kiireim üldarvestuses 12ndana lõpetanud Egle Poll (50.45). Külli Sizask leppis pikal distantsil teise kohaga (54.09). Karmen Alnek sai esialgsetel andmetel kolmanda koha (55.33).

Kui enne Lähte etappi juhtis Vägilase sarja üldarvestuses 25 sekundiga Carry Saluste Graueni eest, siis pärast viimast etappi tõusis Grauen 1,05 minutiga juhtima. Seega - Vägilase Jooksu sarja kolme etapi arvestuses võitis Oliver Grauen, teise koha saavutas Carry Saluste ning kolmanda koha Sander Kaur. Naistest on sarja üldvõitja Külli Sizask.

Kokku sai kahel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 541 osavõtjat.

Kõiki Lähte vägilase jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Põhidistants

Lühidistants

Kui sa olid ka ise rajal anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reedeni, 11. augustini.

Võistluse ajavõtuteenus: Antrotsenter.