Jooksmine 20.06.2021

Leonid Latsepovilt ja Rasmus Kiselilt Rumeenias uued isiklikud rekordid

Eesti jooksjad Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel teisel päeval alavõitu ei saanud, kuid korralikud rekordiparandused tegid nii Rasmus Kisel kui Leonid Latsepov.

Rasmus Kisel püstitas 800 meetris uueks isiklikuks rekordiks 1.48,50. Kiseli senine tippmark, 10 päeva tagasi Soomes joostus 1.49,15 paranes kolmveerand sekundiga.See tulemus tõi Rasmusele 800 m distantsil seitsmenda koha.

Leonid Latsepov parandas 3000 m distantsil senist tippmarki ligi 10 sekundiga. Tulemus 8.22,04 andis 12 jooksja seas kümnenda koha. Latsepovi isiklik rekord oli enne tänast 8.31,18

Jooksjatest sai parima koha Keiso Pedriks, kes oli tulemusega 13,82 110 m tõkkejooksu A-finaalis neljas. Isiklikust rekordist jäi Pedriksil puudu vaid üks kümnendik.

Naiste 100 m tõkkejooksus sai Diana Suumann tulemusega 13,55 B-finaalis neljanda koha.

3000 meetri takistusjooksus oli Eestit esindamas viimastel aastatel säravaid esitusi näidanud Kaur Kivistik. Cluj staadionil jäi Kaur kaks aastat tagasi püstitatud Eesti rekordist 8.28,55 küll ligi 30 sekundi kaugusele. Tulemus 8.57,55 andis lõpuheitluses kaheksanda koha.

Nädalavahetuse jooksul tegi täna oma teise stardi Jekaterina Patjuk, kes läbis 5000 m ajaga 17.00,72. Teist päeva järjest oli rajal ka Kelly Nevolihhin, kes sai tulemusega 4.28,11 1500 meetris samuti 12. koha.

200 m distantsil oli Henri Sai tulemusega 21,49 B-finaalis kolmas, naistest Kristin Saua tulemusega 23,95 viies.