Jooksmine 23.04.2023

Londoni maratoni võitjal jäi ülivähe puudu uuest maailmarekordist

Pühapäeval toimunud Londoni maratoni võitis Kelvin Kiptum (Keenia) kõigi aegade paremuselt teise tulemusega 2.01.25. Sellest ajast on kiirem olnud vaid Eliud Kipchoge mullu septembris Berliinis maailmarekordit 2.01.09 püstitades.

23aastasele Keenia jooksjale oli Londoni maraton alles tema karjääri teine. 2022.a. detsembris Valencias jooksis ta kõigi aegade kiireima debüütmaratoni 2.01.53.

Londonis järgnesid Kiptumile endine poolmaratoni maailmarekordi omanik Geoffrey Kamworor (Keenia, 2.04.23) ning mullu maratonis maailmameistriks tulnud Tamirat Tola (Etioopia, 2.04.59).

Oma viimase maratoni läbinud Sir Mo Farah lõpetas üheksandana tulemusega 2.10.28.

Naistest võttis oma esimesel maratonil võidu Etioopias sündinud hollandlanna Sifan Hassan. Varem staadionijooksudes rohkelt tiitlivõistluste medaleid pälvinud jooksja ületas lõpujoone ajaga 2.18.33. Vaid nelja sekundiga kaotas talle mullu samal võistlusel kolmandaks tulnud Alemu Megertu Etioopiast (2.18.37). Kolmanda koha pälvis Peres Jepchirchir (Keenia, 2.18.38), kes pole samuti maratonis päris algaja, nimelt tuli ta Tokyos sellel distantsil olümpiavõitjaks ning on olnud ka poolmaratonis maailmarekordi valdajaks. 2.20st kiirema aja said veel kaks järgmist jooksjatki: Shelia Chepkirui (Keenia, 2.18.51) ning Yalemzerf Yehualaw (Etioopia, 2.18.53).