Jooksmine 08.04.2023

Lõuna-Eesti jooksusuvi startis tempoka Tartu parkmetsa jooksuga

Aprill on traditsiooniliselt olnud Eesti jooksusuve esimeseks kuuks, mil alustavad suuremad ja väiksemad jooksusarjad ning kalendrist leiab igal nädalavahetusel mõne toreda jooksuürituse. Aprilli teise, kolme päeva pikkuse nädalavahetuse olulisemaks jooksusündmuseks oli kahtlemata Lõuna-Eesti esimene suurem kevadjooks, Tartu parkmetsa jooks.

Kolm aastat pausil olnud parkmetsa jooks naasis laupäeval oma tavapäraste distantside ja korralduse juurde, kavas oli nii 7 km pikkune põhidistants, kui 2,5 km pikkune lühidistants.

Põhidistantsil võttis selge võidu Rauno Laumets Tartu Valla spordiklubist. Mullu viis jooksuvõistlust, sealhulgas Tartu kevadjooksu võitnud Laumets oli kiireim ka täna, aega kulus mehel  7 km läbimiseks 21 minutit ja 50 sekundit. Kaks nädalat tagasi Kuressaare pööripäevajooksu võitnud Franko Reinhold (UP Sport) oli täna Tartus teine, kaotust võitjale kogunes 52 sekundit ning tulemuseks 22.42. Ka kolmas mees, Revo Lumpre (SK Prorunner) sai omale protokollis täiesti eraldi minuti, tema tulemuseks 23.45.

Naistest võttis sama selge võidu Pille Hinn (Sparta), kes lõpetas ajaga 24.43 üldarvestuses kõrgel seitsmendal kohal. Hinn oli pjedestaalil ka eelmisel parkmetsa jooksul 2019.a., kuid siis jäi tema saagiks kolmas koht. Teise koha pälvis Leila Luik (Luik triplets team), kes ületas lõpujoone ajaga 25.59. Iga klubi sai täna Tartust midagi, sest kolmanda koha võitis Treeningpartnerit esindav Maris Heinaru (26.11).

2,5 km pikkusel lühidistantsil olid parimad Rainer Bõkov ja Carola Rebane.

Kokku sai kahel ajavõtuga distantsil tulemuse kirja 292 võistlejat. Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Avafoto: Elise Saarna

Kui sa osalesid Tartu parkmetsa jooksul, palun anna ka tagasisidet võistluse kohta. Osavõtjate tagasiside põhjal selgitatakse 2023.a. parimad jooksuüritused. Tagasisidet saad anda käesoleva artikli lõpus toodud ankeedis. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 14. aprillini.