Suusatamine 31.03.2019

Maailma pikimal suusamaratonil startis ka kolm eestlast

Nädalavahetusel toimus maailma pikim suusamaraton, 220 km pikkuse võistlusdistantsiga RedBull Nordenskiöldlöppet.  Tegemist on klassikalises tehnikas sõidetava suusamaratoniga, mis on ka üks vanemaid tänaseni toimuvaid suusamaratone.

Rootsis sõidetav võistlus sai alguse 1884. aastal ning see läbib selliseid meeldiva nimega paiku nagu Purkijaur, ÅrreNjarka ning finišeerub Jokkmokkis, põhjapolaarjoone taga.

Tänavu lõi sel võistlusel kaasa neli eestlast, kellest kolm ka tulemuse kirja sai.  Raul Zirkel oli eestlastest kiireimana 308. kohal (24:40:27). Tauno Antsmäe kulutas 220 km läbimiseks aega 26 tundi 36 minutit ja 30 sekundit ning oli üldarvestuses 328. Andres Blank lõpetas Antsmäest kaks kohta tagapool, tulemuseks 26:54:40.

Tarmo Rei katkestas võistluse peale 158 km vaheajapunkti (11:58:37).

Kokku sai tulemuse protokolli 335 suusatajat, võistluse võitis Norra suusataja Andreas Nygaard (11:49:09), kes edestas kaasmaalast Oevind Moen Fjeldi vaid ühe sekundiga. Naistest oli kiireim Nina Lintzen Rootsist (13:51:07).