Jooksmine 28.05.2022

Maanteejooksu Eesti meistriks tulid Tiidrek Nurme ja Kaisa Kukk

Täna selgusid Raplas Eesti meistrid 10 km maanteejooksus. Kui naiste esikolmik mahtus põnevas võistluses mõne sekundi sisse, siis meestest ei saanud keegi vastu Tiidrek Nurmele (TÜ ASK). Meistritiitli hinnaks kujunes täna 29.27, tegemist on käesoleva hooaja 10 km Eesti tippmargiga. Kaur Kivistiku hooaja tippmargist said jagu ka järgmised kaks jooksjat. Hõbemedal läks Raplas Karel Hussarile (Jooksupartner) tulemusega 30.12. Pronks pandi kaela Roman Fostile (Sparta), tulemuseks 30.30.

Neljanda koha pälvis uue isikliku rekordi 31.07 püstitanud Rauno Laumets (Tartu SS Kalev), viies oli Jaanus Kallaste (Treeningpartner, 31.29), kuues Karl Mäe (31.39), seitsmes Sander Jürs ja kaheksas väga ilusa jooksu teinud 2003.a. sündinud Raimond Parts.

Naistest võttis võidu ülipõnevas võistluses Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev). Võidutulemuseks 35.35. Vaid nelja sekundiga jäi Kaisast maha Laura Maasik (Nõmme KJK, 35.39), kellele omakorda kolme sekundiga kaotas Pille Hinn (Sparta, 35.42).

Helen Bell (Sparta) sai neljanda koha (36.55, uus isiklik), Mari Boikov (Treeningpartner) viienda (37.31) ning Liliana Torn (Rapla JK) kuuenda (37.42).

Rapla Selveri suurjooksul esmakordselt kavas olnud maratonidistantsi jäi kahjuks varjutama rajasuunajate tegevus, mistõttu mitmed jooksjad läbisid tavapärasest 42,2 kilomeetrist oluliselt teistsuguse vahemaa.

Maratonis oli kiireim Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner) tulemusega 2.37.19. Kuleshovi klubikaaslane Janar Juhkov oli teine (2.39.38) ning Ülo Niinemets kolmas (2.56.33).

Naistest oli parim Klarika Kuusk (Treeningpartner, 3.21.44). Teine koht läks Ritve Reinumäele (Rapla JK, 3.40.01) ning kolmas Siiri Pildile (TÜ ASK, 3.46.04).

Poolmaratoni võitis Ibrahimi Mukunga Wachira, kes Marathon100 andmetel sai Raplas hakkama ka uue isikliku rekordiga (1.11.20). Raido Mitt (Headinimesed) oli teine (1.12.23) ning samuti uue isikliku rekordi püstitanud Ahti Nuga (ProRunner) kolmas (1.16.16).

Naistest oli parim Olga Andrejeva (1.27.19). Teise koha pälvis Laura Piiper (Rapla JK, 1.33.27).

5 km distantsi, kus tõenäoliselt läbiti samuti ettenähtust mõnevõrra pikem maa, võitis Lauri Ehrenpreis (22.06), sama pika noortejooksu parim oli Kalev Hõlpus (19.08).

Kokku sai erinevatel ajavõtuga distantsidel tulemuse kirja üle 700 võistleja.

Kõiki Rapla Selveri suurjooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT:

Maraton

Poolmaraton

10 km

5 km

5 km noortejooks

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.

Kui olid ka Raplas rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 3. juunini.