Jooksmine 04.08.2024

Mapri Ehitus x Vägilase jooksu sari sai lõppakordi Lähtel

Naiste võidu võttis tõeline üllataja!

Kümnendat juubelihooaega tähistav Lähte Vägilane meelitas kohale ligi 700 osalejat ning 150 last.

Sisutiheda võistluse käigus sai end proovile panna nii 4 km kui ka 8 km pikkustel takistusrajal. Ühtlasi selgitati välja Eesti meistrid takistuskrossi tavadistantsil.

Takistuskross on alana üha populaarsemaks muutunud, mistõttu on ka osalejaskond märksa kirjum - igas vanuses ja igasuguse sportliku taustaga rahvas voolab kokku ning naudib seda, mis rajale ette on veeretatud. Olgu selleks puusani muda või korralik rippumistrenn.

Eesotsa tirimisest loomulikult tuleb rääkida, kuid vähemalt sama oluline on märgata pühapäevaseid nautlejaid. Kiiret ei ole, üksteist kannustatakse ja aidatakse ning keegi ei muretse, kui takistus välja ei tule.

Täna krooniti Eesti meistriteks takistuskrossi tavadistantsil:

Noormehed (kuni 18.a) - Kaspar Grauen
Naised 45+ - Ülli Reimets
Mehed 45+ - Peteri Grauen
Naised eliit (19-44.a) - Egle Poll
Mehed eliit (19-44.a) - Carry Saluste

Lühijooksul võidutsesid Kelly Vildek (29:46,1) ja Kaspar Grauen (22:41,9). Kelly võit oli ülinapp, sest finišisse saabuti sisuliselt õlg-õla kõrval koos Merle Jeetsiga (+00:03). Ka kolmas koht ei jäänud kaugele. Ajaga 30:32,1 lõpetas distantsi Andra Pukk-Toomsoo. Meeste esikolmikus oli rebimist vähem. Teisena lõpetas Kristjan Roosvald, kaotust liidrile 48 sekundit. Kolmandana ületas finišijoone Tauri Hainsoo ajaga 24:02,3.

Lähte etapp oli ühtlasi ka Vägilase jooksu sarjas viimane käesoleval aastal.

Viimane etapp oli ka osa Balti liigast, mis lõi selgelt kõikuma meeste poodiumikohad. Kohal olid osalejad Lätist ning Leedust ja leedukad näitasid kohe, mis puust nad on tehtud.

Seekord võidutseski põhidistantsil meestest leedulane Frank van Lieshout, aeg 36:03,7.
Teise koha teenis auga välja Carry Saluste, kaotust vaid 9 sekundit. Finišis kommenteeris Saluste, et pigistas endast maksimumi ning ei suutnud sekundeid tagasi joosta. Kolmandana finišeerus Renalds Bugys Leedust.

Naiste põhidistantsil võidutses Egle Poll (47:33,5), teine koht Kristine Vavere (50:26,3) ning kolmas koht Külli Sizask (51:11,6).

Lähte Vägilase jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Põhidistants

Lühidistants

Võistluse ajavõtuteenus Antrotsenter

Mapri Ehitus x Vägilase jooksul kohtume taas järgmisel aastal!

Fotod: Erakogu

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 9. augustini.