Suusatamine 27.01.2019

Marcialongal startis 128 Eesti suusatajat!

Itaallias toimuva Marcialonga suusamaratoni tegi tänavu kaasa koguni 128 Eesti suusatajat.  Marcialonga on siinsete harrastussportlaste jaoks olnud populaarsemaks suusamaratoniks, ka mullu küündis Eesti osavõtjate arv üle 120.  Võrdluseks – Soome suusatajaid oli nädalavahetusel toimunud suusamaratonil stardis 299.

Eesti suusatajatest oli kiireim Mart Kevin Põlluste, kes mullusel Tartu maratonil sai 10. koha ning Otepää MK-etapil 10km klassikadistantsil 60. koha.  Marcialongal oli tulemuseks meeste arvestuses 82. koht ajaga 3:07:48.

Naistest oli kiireim Kadi Inno tulemusega 4:56:27.  Inno sai naiste arvestuses 93. koha ning oma vanuseklassis väga kõrge 9. koha.

70km pikkuse klassikatehnikas sõidetud Marcialonga suusamaratoni lõpetas 5521 suusatajat.  Maratoni võitsid Petter Eliassen Norrast (2:45:54)  ja Britta Johansson Norgren Rootsist (3:11:17).

Kõiki Marcialonga põhidistantsil startinud Eesti suusatajate tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.