Jooksmine 10.07.2021

Maru järvejooksude kahekümnes juubelihooaeg algas kuuma Pühajärve jooksuga

Stamina spordiklubi korraldatav järvejooksude sari, mis tänavu kannab Maru nime, alustas kahekümnendat hooaega südasuviselt kuuma Pühajärve jooksuga. Analoogiliselt sarjale oli ka Pühajärve jooksul juubel, nimelt toimus see võistlus neljakümnendat korda.

Ilmgi oli juubeli vääriline. Keskpäeval, mil anti võistluse start, näitas ilmateenistuse ametlik termomeeter 28,9 soojakraadi, päike küttis asfaldi merevaigulaadseks ning korraldajad manitsesid võistlejaid rajal rahulikult võtma.

Võistluse kiiremad seda manitsust muidugi kuulda ei võtnud. 5 km vaheajapunkti jõudsid Leonid Latsepov ja Dmitri Aristov veel sekund-sekundis, kuid raja teisel poolel läks Latsepov oma teed ning võttis selge võidu. 10.7 km ring ümber sooja Pühajärve võttis aega 35.09. Aristov sai teise koha tulemusega 35.42.

Jaanus Kallaste oli kolmas (36.11), Bert Tippi neljas (36.39), Raivo Alla viies (37.13) ja Aleksandr Kuleshov kuues (37.27).

Naistest tegi Pille Hinn Kadiliis Kuiva ees poolel maal paiknenud vaheajapunktiks väikese vahe sisse ning suutis seda lõpuni hoida. Pille võiduajaks 41.21. Kadiliis Kuiv sai tulemusega 41.38 teise koha.

Mari Boikov sai kolmanda koha (42.23) ning Võrumaa pikamaajooksusarja mullune võitja Helen Bell neljanda (43.01). Esikuuikusse ehk auhinnalistele kohtadele mahtusid veel Maris Heinaru (43.36) ja Helena Peik (43.41).

Kokku sai 10,7 km pikkusel võistlusmaal tulemuse kirja 497 osavõtjat, registreerunuid oli 580. Vaatamata palavusele pakkusid jooksjatele lohutust ja jahutust 7ndal kilomeetril paiknenud pritsumehed ning päikese ette tekkinud kerge pilvkate.

Maru järvejooksude sari jätkub 31. juulil toimuva 50. Harku järve jooksuga.

Kõiki Pühajärve jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Saad seda teha Marathon100 veebilehel siin.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.