Jooksmine 29.07.2023

Mispo maastikumaratoni võit läks piiri taha

Kurgjal toimuval Mispo maastikumaratonil on alati starti asunud nii Läti kui Leedu jooksjaid, kuid 2019-2022. aastal on selle ürituse pikima distantsi võit ikka Eestisse jäänud. Sel korral läks teisiti, sest maratonidistantsi kiireim oli Aivars Brezinskis Lätist, tulemuseks tal 3.05.23. Brezinskis läks oma teed, täpsemini küll sedasama teed, mis teisedki, kuid lihtsalt kiiremini, juba esimesel seitsme kilomeetrisel ringil.

Mispo maastikumaratoni võitu kaitsnud Tauno Hang oli täna teine, kaotust kogunes võitjale kümme minutit (3.15.58). Kolmanda koha, omakorda enam kui kümne minutilise kaotusega Hangile, sai Hugo Mängli (3.27.23), kes Marathon100 andmetel oli oma esimese jooksumaratoni stardis.

Kiireim naine oli üldarvestuses seitsmenda koha pälvinud Kadri Pilm, kes püstitas tulemusega 3.53.02  ka uue isikliku rekordi maratonis. Naistest sai teise koha Siiri Pilt, tema lõpuajaks 4.00.07. Kolmandana lõpetas Tina Skannerup, kes kinnitama andmetel on taanlanna, tulemuseks 4.12.51.

Poolmaratonis läks naiste arvestuses samuti võit piiri taha, kiireim naine oli nimelt Catherine Desiree-Beckel (1.50.17). Naistest sai teise koha samuti põneva nimega Anais Deroubaix ning kolmanda Kersti Susi.

Eesti meesjooksjad suutsid küll poolmaratonis kastanid tulest välja tuua. Võidu võttis Alari Lumberg (1.25.31), talle järgnesid Timur Fazõlov (1.29.45) ja Andres Kasemets (1.31.12).

Samas kohas, kuid teise nime all ehk Sakala tee jooksu nime all toimunud üritusel olid kavas ka lühemad distantsid. 7 km distantsil olid kiireimad Patrick Lepik ja Hanna-Liina Palu, 14 km distantsil Joosep Tammemäe ja Liis Elmet.

Kokku sai neljal distantsil tulemuse kirja 129 osavõtjat.

Mispo maastikumaratoni/Sakala tee jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit: