Jooksmine 30.07.2022

Mispo maastikumaratoni võitsid Tauno Hang ja Jelena Melnikova

Kurgjal, Eesti 19. sajandi ärkamisaja suurmehe Carl Robert Jakobsoni talumuuseumi õues startinud Mispo maastikumaratoni võitis Tauno Hang.  Enam kui 20 korda maratoni alla kolme tunni läbinud Hang ületas sel korral lõpujoone ajaga 3.11.49.

Teise koha pälvis M55-59 vanuseklassis võistlev Jüri Siht, kelle tulemuseks märgiti samuti igati korralik 3.25.51.  Metsa vahel kruusateel, karjaniidul ning võpsikus kulgenud jooksuvõistluse lõpetas kolmandana Harli Koppelmann (3.38.22).

Naistest läbis kuus 7 km pikkust jooksuringi kõige kiiremini Jelena Melnikova (3.52.20), kellele järgnesid Siiri Pilt (3.56.16) ja Ulvi Lond (4.38.34).

Mispo maasikumaratoni teise võistlusdistantsi, poolmaratoni võitsid Indrek Oja (1.26.21) ja Anet Adamson (1.39.26). Pjedestaali teisele astmele tõusid uue isikliku rekordi püstitanud Martti Vaske (1.30.28) ja Kitty Kubo (1.41.55). Kolmanda koha saavutasid Raul Köster (1.31.07) ja Riina Rahuoja (1.46.23).

Samal ajal korraldatud 43. Sakala tee metsajooksu raames oli võimalik osa võtta 7 km ja 14 km distantsist. Lühema võistlusmaa parimad olid Jaanus Mäe (25.38) ja Kätlin Maiste (30.47), Mäest jäi vaid sekundiga maha Siim Hansmann (25.39). 14 km distantsil olid kiireimad Riho Kirsipuu (51.52) ja Mirtti Verbitskas (1.01.35).

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 104 osavõtjat.

Kõiki Mispo Maastikumaratoni/Sakala jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit