Jooksmine 02.12.2023

Mispo talvemaratoni võitsid Ahti Nuga ja Julia Rakitina

Laupäeval toimunud Mispo talvemaraton oli talviste olude tõttu igati nimevääriline pakkudes Vändras jooksjatele nii lund kui libedust. Ent ei üks ega teine ei takista jooksmist, seda näitas ka Mispo talvemaraton, mis meelitas starti enam kui sadakond osavõtjat.

Pikima, maratonidistantsi võitis sel korral Ahti Nuga. Võidutulemus 3.05.28 jäi küll kolmest tunnist nõrgemaks, kuid olusid arvestades oli tegemist igati hää resultaadiga. Ükski konkurent võitjale täna reaalset ohtu ka ei kujutanud, teise koha võttis Rainer Nagel (3.28.35) ning kolmanda Stanislav Nemeržitski (3.36.24).

Naistest sai ainsana nelja tunni piirist jagu Julia Rakitina, kellele kuulus tulemuse 3.46.26 eest ka igati välja teenitud naiste võitja tiitel. Teise koha sai Kristy Landles ning kolmanda Gunvor Folde.

Poolmaratonis jälitasid kolm kiiremat naist küll visalt Aleksandr Kuleshovi, kuid rada lõppes enne otsa, kui naised Aleksandri kätte said. Kuleshovile võit ajaga 1.27.38.

Anni Kingsepp oli teisena lõpujoont ületades kiireim naine (1.33.18), talle järgnesid omakorda naiste teine Getlin Urbus (1.35.03) ning kolmas naine Annika Roosleht (1.43.08). Peale nimetatud kolmikut jõudsid lõpuks pärale ka järgmised meesvõistlejad.

Lühematel distantsidel võidutsesid Martin Tarkpea (14 km võit ajaga 53.39) ning Sten Ütsmüts (7 km võit ajaga 25.02). Naistest noppisid samadel võistlusmaadel võidud Lisett Alt (1.07.41) ning Lisandra Jürimäe (44.32).

Kokku nautis Vändras talvist jooksuilma 117 osavõtjat.