Jooksmine 03.12.2022

Mispo talvemaratoni võitsid Aleksandr Kuleshov ja Julia Rakitina

Laupäevane Mispo talvemaraton näitas, et korralikke tulemusi võib näidata nii suvel, kui talvel ning et olulised pole mitte ilmaolud, vaid jooksja hetkevorm. Nii võitis Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner) Vändras toimunud maratoni tulemusega, mis annaks esikoha suuremal osal suvistestki jooksumaratonidest. Kuleshovi võiduajaks Vändras 2.44.07.

7,032 km pikkusel aleviringil toimunud võistlusel sai teise koha Ahti Nuga (ProRunner), kes kaotas lõpuks võitjale 3,5 minutiga, tulemuseks 2.47.55. Kolmanda koha pälvis Janar Säkk (3.02.33).

Naistest võttis võidu Julia Rakitina, kelle tulemuseks fikseeriti 3.36.07. Teise koha jäi viimasel ringil Rakitinale märksa lähemale jõudnud, kuid lõpuks siiski ligi kahe minutiga kaotanud Laidy Proosväli (3.37.55). Kolmanda koha pälvis Jelena Melnikova (3.45.35).

Samas toimunud poolmaratoni võit läks Lätti, korduvalt Vändras võidutsenud Valdis Nilovs oli sel korral parem 21,1 km distantsil (1.23.56). Teise koha sai Ivar Sikk (1.25.12) ning kolmanda Owen Graham (1.28.40).

Neljandal-viiendal kohal lõpetasid kaks kiiremat naist, Anni Kingsepp oli naiste parim tulemusega 1.34.03, talle järgnes Annika Roosleht (1.37.07). Poolmaratonis sai kolmanda koha Sille Kaljurand (1.45.46).

14 km distantsi parimad olid Siim Hansmann ja Krista Elmet, 7 km distantsil Sten Ütsmüts ja Piret Bart.

Kokku sai nelja distantsi peale tulemuse kirja 102 võistlejat.

Fotod: Kristi Säkk.