Jooksmine 20.11.2023

Moonika Pilli võitis Havanna maratoni

Moonika Pilli võitis Kuuba pealinnas Havannas toimunud Marabana maratoni. Võit naiste arvestuses tuli ajaga 3:13:06, mis andis üldarvestuses esialgsetel andmetel kümnenda koha.

Olud Havannas olid sobivad kõigeks muuks kui jooksmiseks, nimelt oli rajal sooja 29 kraadi, mis jättis oma jälje ka jooksjate tulemustele.

Naistest sai teise koha kohalik jooksja Danieys Piñero (3.44.21), kuid ka kolmas koht kuulus eeslannale. Nimelt pälvis kolmanda koha Kaili Rätsep tulemusega 3.53.18.

Palavas toimunud võistluse võitis Kuuba jooksja Yuleidys La O Terrero ajaga 2.46.13.

Kokku sai raske majandusolukorraga vaevlevas Kuubas maratonirajal tulemuse kirja 125 võistlejat, neile lisandusid lühematel distantsidel võistelnud.

Pühapäeva varahommikul kell 6.30 stardipaugu saanud maraton ei alanud Moonikale hästi, nimelt jättis ta oma jooksujalatsid teda starti toonud taksosse. Õnneks lahenes olukord ning Pilli ei pidanud 42 kilomeetrit rannajalatsites läbima, vaid sai seda teha ikkagi jooksutossudes.

Moonika Pilli nimi sai esmalt Eesti jooksuharrastajatele tuttavaks 2014. aastal, mil ta võttis osa Marathon100 korraldatud projektist Eesmärgiks Tallinna maraton. Mõni aasta hiljem tuli ta juba tulemusega 2.52.19 maratonis Eesti meistriks ning püstitas ka Eesti rekordi 24 tunni jooksus.

Kõiki Marabana maratonil startinud eestlaste tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.