Jooksmine 13.08.2022

Muhu jooks võideti erakordselt suure edumaaga

Laupäevasel Muhu jooksul sai näha ebatavaliselt ülekaalukat võitu, nimelt võitis Kaupo Uuetoa (Jooksupartner) võistluse kavas olnud poolmaratoni distantsi enam kui veerand tunni pikkuse edumaaga. Tegemist on suurima edumaaga võidetud jooksuvõistlusega 2022.a. Uuetoa võiduajaks fikseeriti igati korralik 1.15.49.

Võistlusel juhtus muudki ebatavalist, nii saavutas kiireim naine üldarvestuses väga kõrge ehk teise koha. Anni Kingsepp (Sparta) krooniti täna naiste võitjaks tulemusega 1.31.22. Annist jäi paarikümne sekundiga maha meeste arvestuse teine, Priit Kald (1.31.44). Meestest oli kolmas Raimo Ülavere (1.35.54).

Ka naiste võitja edumaa järgmiste jooksjate ees oli märkimisväärne. Paremuselt teine naine oli Ulla Meresma (1.51.30) ning kolmas Hanna-Liina Palu (1.54.40).

Sama ürituse lühema distantsi, 6,3 km pikkuse rahvajooksu parimad olid Johannes Laur (21.32) ja Liina Pehk (27.56).

Kokku sai võistlusel tulemuse kirja 163 osavõtjat.