Jooksmine 12.08.2023

Muhu jooksu võitsid Kaupo Uuetoa ja Kertu Kula

20. Muhu jooksu põhidistantsi, poolmaratoni, võitis Kaupo Uuetoa. Võit oli ülekaalukas, tulemusega 1.13.46 lõpetanud Uuetoa edestas järgmisi jooksjaid enam kui kümne minutiga. Marathon100 andmetel on tegemist ka uue Muhu jooksu rajarekordiga.

Teise koha pälvis kiireim naine, Kertu Kula, võidutulemuseks 1.26.07. Ka naistest pole keegi varem Muhu jooksul poolmaratoni nii kiiresti läbinud.

Kolmanda-neljanda koha nimel käis tasavägine võitlus, millest väljus võitjana Indrek Niklus, tema tulemuseks 1.27.02. Kaheksa sekundit hiljem ületas lõpujoone Raido Kukk (1.27.10, uus isiklik rekord).

Naistest teenis teise koha Anni Kingsepp (1.28.45), kolmas oli Ulla Meresma (1.47.08).

Rohkearvulise osavõtjaskonnaga lühidistantsi võitis Mairo Mändla. Mändla tulemuseks 6,3 kilomeetrisel võistlusmaal oli 22.45. Naistest oli sel distantsil parim Margret Zimmermann.

Kokku sai kahel võistlusmaal tulemuse kirja 231 osavõtjat.