Jooksmine 07.04.2024

Nii Helen Bell kui Leonid Latsepov Berliini poolmaratoni esi30s

Euroopa ühel suurimal, Berliini poolmaratonil oli täna stardis 25 Eesti jooksjat ning sündimata ei jäänud ka ilusad tulemused. Nii naiste kui meeste arvestuses joosti üle senised Eesti hooaja tippmargid ning trügiti tippjooksjate konkurentsis esi30 sekka.

Helen Bell sai tulemusega 1.17.33 naistest 24. koha. Tegemist on ka jooksja uue isikliku rekordiga. Senine, kaks aastat tagasi Tallinnas joostu rekord paranes täpselt 50 sekundiga.

Leonid Latsepov oli kiireim eestlane rajal ning sai ajaga 1.06.20 meestest 30nda koha. Senine hooaja tippmark kuulus Olavi Allasele ja oli kaks sekundit nõrgem. Latsepovi poolmaratoni rekord pärineb samuti Berliinist ja on 1.04.01.

Berliini poolmaratoni võitsid Daniel Ebenyo Keeniast (59.30) ning Tekle Muluat Etioopiast (1.06.53). Maratoni lõpetas 12 580 naist, 17 932 meest ning 41 mittebinaarse soomääratlusega osavõtjat.

Kõiki Berliini poolmaratoni Eesti jooksjate tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.