Jooksmine 08.09.2023

Nike noortejooksu võitsid Laura Maasik ja 17aastane lätlane Kristers Kudlins

Reede õhtul kell 19 anti pidulik avapauk Tallinna maratoni nädalavahetusele lähetades pea 2000 noort jooksjat Nike noortejooksu rajale. 5 km pikkuse võistlusmaa läbis kõige kiiremini noor, vaid 17aastane lätlane Kristers Kudlins. Kudlins, kes säi tänavustel Läti meistrivõistlustel 1500 m jooksus ajaga 3.52,19 hõbemedali, ületas lõpujoone, kui stardist oli kulunud 14.32.

Kiireim eestlane oli teise koha pälvinud Johannes Sikk (14.43), kelle järel finišeeris teine triatleet, Armin Angerjärv (14.55). Läti jooksjate head panust täiendas neljanda koha pälvinud mullune võitja Roberts Glazers (15.20). Esikuuiku lõpetasid Sten Ütsmüts ja Johannes Laur.

Naistest jäi heitluses lõunanaabritega peale Laura Maasik, kes sai võidu ajaga 17.31. Alise Petrova Lätist teenist tulemusega 17.38 teise koha.

Kolmas naisjooksja oli täna Berit Guzas, kes jäi esitandemist maha juba enam kui minutiga, tulemuseks 18.45.

Alexandra Schipai oli neljas, Triinu Kresmer viies ja Marit Tarm kuues.

Kokku sai Nike noortejooksul tulemuse 1554 osavõtjat.

Tallinna maratoni programm jätkub laupäeva hommikul kell 9, mil start antakse poolmaratoni distantsile.

Kõiki Nike noortejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebilehelt siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.