Jooksmine 03.03.2019

Noor Etioopia jooksutäht jõudis kolmandal katsel võimsa maailmarekordini

21-aastane Etioopia jooksja Yomif Kejelcha on tänavu kaks korda maailmarekordit väga lähedalt näinud.  9. veebruaril jäi tal miilijooksus (1609 m) uuest rekordist puudu vaid 0,01 sekundit.  Nädal hiljem püstitas tema kaasmaalane Samuel Tefera Birminghamis 1500 m uue maailmarekordi 3.31,04.  Kejelcha, kes juhtis antud võistlust veel eelviimasel ringil, pidi leppima teise kohaga.

Eile tuli lõpuks lubatud tasu.

Kejelcha sai eile Bostonis toimunud võistlusel ligi 1,5 sekundiga jagu Hicham El Guerroj senisest miilijooksu maailmarekordist 3.48,45.  Uus maailmarekord on nüüdsest 3.47,01 ning tegemist on väga kõvast klassist tulemusega.  El Guerroj käes oli selle distantsi MR koguni 21 aastat – joosta üle Maroko jooksulegendile kuulunud enam kui 20 aasta vanune rekord ligi 1,5 sekundiga vaid 21-aastaselt on märkimisväärne saavutus!

Etiooplase eesmärgiks oli püstitada ühel võistlusel koguni kaks maailmarekordit.  Ent uuest 1500 m rekordist jäi sel korral 0,21 sekundit vajaka.  Kejelcha 1500 m vaheajaks fikseeriti 3.31,25, Tefera veebruarikuine maailmarekord oli 3.31,04.

Maailmarekordi püstitamisel hoidis Kejelcha väga stabiilset tempot, mida iseloomustavad tema 200 m vaheajad.  28,68, 28,63, 28,62, 28,52, 28,31.  Rekordijooksus said määravaks peale 1000 m täitumist läbitud 400 m, millele kulus 55,79 sekundit (ringiajad 28,01 ja 27,79 sekundit).  Teisisõnu – etiooplase kõige kiiremad ringid olid kuues ja seitsmes 200 m ring!