Jooksmine 23.11.2019

Pääsküla Raba maratonil selgitati võitja loosimise teel

Heategeval Pääsküla Raba maratonil leidis täna aset pretsedenditu juhtum – võitja selgitati loosimise teel.  Nimelt ületasid poolmaratonis Andres Hellerma ja Priit Ailt lõpujoone sama ajaga ning kumbki ei soovinud võitja au endale võtta. Ent kuna võitja oli vaja välja selgitada, ei jäänud korraldajal muud võimalust, kui panna kaks meest liisku tõmbama.  Andres Hellerma tõmbas sel korral pikema kõrre ning kuulutati seetõttu ka poolmaratoni võitjaks, Priit Ailt sai sel korral teise koha, lõpuajaks fikseeriti mõlemal 1:21:20.

Poolmaratonis sai kolmanda koha Leivo Sepp tulemusega 1:22:06.

Avafotol meeste poolmaratoni esikolmik.

Naistest võitis Anne-Ly Palm, kes ei jäänud loosiõnne peale lootma, vaid tegi sotid selgeks juba esimesel 4,2 km pikkusel ringil, mille läbis 40 sekundit teistest jooksjatest kiiremini.  Võidu tõi tulemus 1:32:10.  Teise koha sai Getlin Urbus (1:33:14) ning kolmanda Merle Siimsen (1:44:12).

Naiste poolmaratoni esikolmik

Maratonis võttis võidu Oliver Kalvi (3:04:43).  Kui maratoni kiireim mees jooksis teistelt eest ära juba esimestel kilomeetritel, siis teise-kolmanda koha nimel käis märksa pingelisem heitlus.  Lõpuks jäi peale Enno Rohelpuu, kes ületas lõpujoone tulemusega 3:20:55.  Vahepeal ka teist kohta hoidnud Ahti Nuga sai kolmanda koha (3:21:09) ning Kristjan Kongo neljanda (3:22:31).

Meeste maratoni esikolmik

Naistest moodustasid esikolmiku Siiri Pilt (3:46:36), Marika Roopärg (3:55:30) ja Ulvi Lond (4:22:31).

Naiste maratoni esikolmik

Pääsküla Raba maratoni osavõtutasudega toetatakse Nõmme Kergejõustikuklubi noori sportlasi.  Edukaks osutus ka võistluse heategevuslik pool, võistluse raames kogunes nõmmekate toetuseks enam kui 3000 eurot.

Kõiki Pääsküla Raba maratoni tulemusi näed siit.

Kui olid ka ise Pääskülas jooksmas, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.

Fotod: Ivar Tupp