Jooksmine 06.08.2023

Päikesetõusuga startinud Eesti ühe pikima jooksuvõistluse võitis prantsuse ultrajooksja

Estonian Ultra-Trail Race ei ole päris tavaline jooksuüritus. Kui palju sa tead eestimaiseid rahvajookse, mille start antakse sama-aegselt päikesetõusuga ehk varahommikul kell 5? Ka EUTRi võistlusmaad on kõike muud kui tavapärased. Pikim, 126 kilomeetrine distants pole just päris rahvajooks, teisedki võistlusmaad on mõnusalt väljakutsuvad: 63 km, 33 km ning lühimana 16 km.

Marathon100l on hea meel, et Eestis ka selliseid eksklusiivsemaid jooksuüritusi korraldatakse.

Kuuendat korda toimunud EUTRi võit läks sel korral Prantsusmaale, pikima, Narvast, Äkkekülast startinud distantsi võitis Sebastien Danjoin, kel kulus raja läbimiseks 15 tundi 10 minuti ja 32 sekundit. Euroopas toimunud mägistel ultratel oli Danjoin varem küll noppinud esikümnekohti, kuid võitu Marathon100 andmetel seni veel mitte.

Teise koha pälvis lätlane Mārtiņš Plaudis, kes kaotas võitjale distantsi pikkust arvestades suhteliselt napilt, 28 minutiga, tulemuseks tal 15.38.11. Kolmandana lõpetas parim eestlane Mattias Laht (18.27.43).

63 kilomeetrisel distantsil teenisid Eesti jooksjad kaksikvõidu. Parim oli Indrek Roos (7.16.51) Alexander Burdyga ees (8.15.03).

33 kilomeetrise lühidistantsi võitsid Marek Karm ja Aet Kiivet ning 16 kilomeetrisel võistlusmaal oli parim Vladimir Frolov (2.18.35).