Jooksmine 28.01.2024

Paju lahingu aastapäeva jooksu võitsid Siim Hansmann ja Ketlin Kopp

Paju lahingu aastapäeva jooks on traditsiooniliselt olnud Lõuna-Eesti jooksuaasta esimene rahvajooks ja nii oli see ka tänavu. Mõned miinuskraadid olid vahepealsete krõbedate talvekülmade järel vägagi mõnusaks vahelduseks andes märku, et ega see kevadki kaugel ole.

7,7 km pikkusel võistlusmaal võttis võidu Siim Hansmann. Kolmandat korda järjest antud võistlusel võitnud Hansmann läbis raja 29 minuti ja 7 sekundiga. Kaimar Karm jäi temast maha kahe ja poole minutiga pälvides tulemusega 31.44 teise koha. Kolmandana ületas lõpujoone Riho Jürisoo (32.30).

Naistest võttis võidu Ketlin Kopp, kelle nime tagant leiab Marathon100 veebilehelt näiteks ka mulluse Eesti-Läti jooksu võidu. Seekordne esikoht tuli tulemusega 36.53, üldarvestuses andis see õnneliku seitsmenda koha. Teise koha sai Egle Villik (38.39) ning kolmanda Diana Audru (39.10).

Kokku sai 30ndal Paju lahingu aastapäeva jooksul tulemuse kirja 23 osavõtjat.

Paju lahingu jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.

Foto on illustratiivne ehk loomulikult ei kirjelda täpselt Lõuna-Eesti lumeolusid.