Jooksmine 03.09.2023

Pärnu õhtujooksu võitsid Enari Tõnström ja Anneli Ratasepp

Jüri Jaansoni kahe silla jooksu nädalavahetus sai ilusa alguse laupäeval, mil kavas olid lastejooksud, ratastoolisõit ning õhtuhämaruses toimunud Pärnu õhtujooks.

Pärnu õhtujooksu 3 km pikkuse võistlusmaa läbis kõige kiiremini Enari Tõnström. Kolme kilomeetrisel jooksuüritusel tuli võit ajaga 9.28 ning edumaa järgmiste lõpetajate ees oli nii lühikese distantsi kohta väga selge.

Teise koha sai Enar Mustonen, kes kaotas võitjale ligikaudu kahekümne sekundiga, tema tulemuseks läks protokolli 9.47. Kolmanda koha pälvis Rudolf Aavik (10.22).

Kolm kiiremat naist mahtusid kenasti esikümnesse, mis on ühel rahvajooksul erakordne saavutus. Naistest oli parim Anneli Ratassepp, kes ületas lõpujoone ajaga 11.05, mis on vaid sekundi võrra erinev Rataseppa mullusest võidutulemusest.

Kohe tema selja taga lõpetas Hanka Mühlberg (11.06), kellele järgnes omakorda samuti väikese vahe järel Stella Sohvi Altmets (11.07).

Kokku sai 3 kilomeetri pikkusel distantsil tulemuse kirja 208 osavõtjat.

Kõiki Pärnu õhtujooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.