Jooksmine 29.10.2023

Pärnu rannajooksul langesid rajarekordid

Oktoobrikuu viimasel suurel jooksuüritusel, Pärnu rannajooksul, langesid põhidistantsi rajarekordid. Meestest näitas 10 km distantsil veenvat kiirust Tiidrek Nurme, kes ületas lõpujoone ajaga 30.40. Teise koha pälvis sel distantsil Tiidrekule poole minutiga kaotanud Olavi Allase (31.14). Kolmanda koha võttis Johannes Laur (33.41).

Naistest teenis selge võidu 20ndana lõpujoone ületanud Kaisa Kukk, tema ajaks 36.48. Teine koht läks sel korral lõunanaabritele, selle sai noor Marta Luize Petersone ajaga 38.12. Kolmas oli 10 km distantsil Helen Liis, kelle 38.33 on Marathon100 andmetel ka uus isiklik.

5 km rajal olid kiireimad Tõnströmid, Enari esimene ja Elari teine, ajad vastavalt 16.05 ning 17.54. Kolmanda koha sai Marek Peet, tulemuseks 18.39.

Kiireim naine jõudis pärale neljandana, Kadri Veskele märgiti protokolli tulemuseks 20.02. Stella Altmets oli naistest teine (20.19) ning Laura Petersone Lätist kolmas (21.43).

Täiesti arusaamatul kombel olid mõlemad Petersoned pärit Valmierast, ei oskagi kohe selle kohta midagi öelda.

Kõiki Pärnu rannajooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

10 km distants

5 km distants

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 3. novembrini.